Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy USS Coronado

Marynarka wojenna, 12 lutego 2016

U wybrzeży Kalifornii przeprowadzono kolejną serię testów morskich fregaty USS Coronado.

Członkowie załogi USS Coronado ćwiczą procedury reakcji na ostrzał okrętu / Zdjęcie: USN

Pod koniec stycznia załoga USS Coronado (LCS 4), typu Independence, ćwiczyła procedury zachowania na wypadek uszkodzenia okrętu wskutek ataku nieprzyjaciela. Marynarze musieli wykonać serię symulowanych czynności, związanych m.in. z oceną stanu technicznego okrętu, próbą przywrócenia jego zdatności do kontynuowania misji, a także naprawą zniszczonych elementów konstrukcji i pomocą poszkodowanym członkom załogi.

Ćwiczenia miały przygotować załogę USS Coronado na zagrożenia, jakie mogą spotkać ją w warunkach rzeczywistego pola walki. Największy nacisk położono na zdolność szybkiej oceny sytuacji i opracowania planów reakcji na nieprzyjacielski atak. Szkolenie stanowiło element przygotowań do pierwszej misji bojowej fregaty, która rozpocznie się w 2016.

Latem 2015 załoga USS Coronado przeprowadziła serię ćwiczeń ogniowych, w czasie których zadaniem marynarzy było wykrycie, zidentyfikowanie i zneutralizowanie potencjalnych zagrożeń w postaci np. szybko poruszających się łodzi motorowych, wypełnionych materiałami wybuchowymi (Testy ogniowe USS Coronado, 2015-08-14). Na potrzeby prób użyto m.in. 57-mm armaty Mk 110.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.