Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamieszanie z CVN 73

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2014

W perspektywie budżetowej marynarki wojennej USA na 2015 może zabraknąć środków na rozpoczęcie programu wymiany paliwa i przeglądu naprawczego (RCOH) atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS George Washington (CVN 73).

Wymiana paliwa połączona z remontem i częściową modernizacją USS George Washington ma rozpocząć się w roku budżetowym 2016. Jest to standardowa procedura w przypadku lotniskowców, które znajdują się w służbie od około 25 lat, wydłużająca ich trwałość użytkową o kolejne ćwierćwiecze / Zdjęcie: US Navy

Według informacji przekazywanych przez amerykańskie media, preliminarz wydatków budżetowych marynarki wojennej USA (US Navy) na rok 2015, przesłany do biura Sekretarza Obrony USA, zawierał w sobie zamówienie na 796 mln USD (2,4 mld zł), potrzebne na rozpoczęcie wartego ogólnie 3 mld USD (9 mld zł) i trwającego 3-4 lata RCOH USS George Washington. Co ciekawe, poprawiona wersja dokumentu, która trafiła już do Kongresu, tego zamówienia nie zawiera.

Jego wykreślenie może wskazywać, że Departament Obrony USA jest coraz bliżej decyzji o ostatecznym wycofaniu okrętu ze służby. Taką możliwość zapowiadał już swego czasu Sekretarz Obrony, Chuck Hagel, wskazując, że jeśli w perspektywie budżetu obronnego USA na 2016 również pojawią się cięcia wydatków, to Pentagon będzie zmuszony do skreślenia USS George Washington ze stanu floty (Amerykanie zrezygnują z lotniskowca?, 2011-10-07), mimo sprzeciwu ze strony Kongresu (USA zachowają 11 lotniskowców, 2013-06-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.