Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamieszanie z CVN 73

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2014

W perspektywie budżetowej marynarki wojennej USA na 2015 może zabraknąć środków na rozpoczęcie programu wymiany paliwa i przeglądu naprawczego (RCOH) atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS George Washington (CVN 73).

Wymiana paliwa połączona z remontem i częściową modernizacją USS George Washington ma rozpocząć się w roku budżetowym 2016. Jest to standardowa procedura w przypadku lotniskowców, które znajdują się w służbie od około 25 lat, wydłużająca ich trwałość użytkową o kolejne ćwierćwiecze / Zdjęcie: US Navy

Według informacji przekazywanych przez amerykańskie media, preliminarz wydatków budżetowych marynarki wojennej USA (US Navy) na rok 2015, przesłany do biura Sekretarza Obrony USA, zawierał w sobie zamówienie na 796 mln USD (2,4 mld zł), potrzebne na rozpoczęcie wartego ogólnie 3 mld USD (9 mld zł) i trwającego 3-4 lata RCOH USS George Washington. Co ciekawe, poprawiona wersja dokumentu, która trafiła już do Kongresu, tego zamówienia nie zawiera.

Jego wykreślenie może wskazywać, że Departament Obrony USA jest coraz bliżej decyzji o ostatecznym wycofaniu okrętu ze służby. Taką możliwość zapowiadał już swego czasu Sekretarz Obrony, Chuck Hagel, wskazując, że jeśli w perspektywie budżetu obronnego USA na 2016 również pojawią się cięcia wydatków, to Pentagon będzie zmuszony do skreślenia USS George Washington ze stanu floty (Amerykanie zrezygnują z lotniskowca?, 2011-10-07), mimo sprzeciwu ze strony Kongresu (USA zachowają 11 lotniskowców, 2013-06-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.