Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy ogniowe USS Coronado

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 sierpnia 2015

Pod koniec lipca US Navy przeprowadziła u wybrzeży Kalifornii testy ogniowe fregaty USS Coronado, typu Independence.

US Navy przeprowadziła testy uzbrojenia artyleryjskiego USS Coronado, typu Independence. Próby potwierdziły zdolność obrony okrętu i sojuszniczych jednostek np. przed atakiem szybkich łodzi motorowych / Zdjęcie: US Navy

W dniach 18-22 lipca u wybrzeży Kalifornii przeprowadzono serię testów ogniowych USS Coronado (LCS 4), typu Independence. Scenariusz zakładał symulację ataku na okręt przy użyciu serii szybko poruszających się małych jednostek nawodnych. Próba m.in. odzwierciedlała sytuację, w której amerykańska jednostka, znajdująca się w strefie przybrzeżnej, jest narażona na atak łodzi motorowych wypełnionych materiałem wybuchowym.

Podczas testów sprawdzono funkcjonowanie podstawowego uzbrojenia artyleryjskiego USS Coronado, w postaci 57-mm działa Mk 110 i 30-mm modułu ogniowego. Niedawne próby stanowiły element większego programu testowego jednostek typu Independence, który ma potwierdzić deklarowany przez producenta i wymagany przez US Navy potencjał bojowy fregat.

USS Coronado jest 2. okrętem typu Independence zbudowanym w ramach programu Littoral Combat Ship. Jednostka powstała w stoczni Austal USA w Mobile, w stanie Alabama. Jesienią 2013 producent przekazał ją US Navy (Przyjęcie USS Coronado, 2013-10-01). Fregatę wprowadzono do służby wiosną następnego roku (USS Coronado w służbie, 2014-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.