Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Freedom wrócił do San Diego

Marynarka wojenna, 27 grudnia 2013

Pierwszy z amerykańskich okrętów klasy Littoral Combat Ship, typu Freedom, USS Freedom (LCS 1), powrócił do portu macierzystego w San Diego, oficjalnie kończąc dziesięciomiesięczną misję w Azji.

USS Freedom (LCS 1) na terenie Naval Base San Diego / Zdjęcie: US Navy

Okręt wszedł do Naval Base San Diego na początku tygodnia. Wydarzenie stanowiło oficjalne zakończenie 10-miesięcznej misji USS Freedom w Azji, gdzie stacjonował na terenie portu morskiego w Singapurze (Kolejne kłopoty USS Freedom, 2013-10-23, USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19).

USS Freedom opuścił Singapur na początku miesiąca. Symbolicznym zakończeniem azjatyckiej misji było przejście przez LCS 1 międzynarodowej linii zmiany daty, do czego doszło 12 grudnia.

USS Freedom był pierwszym z okrętów klasy LCS, które zostaną w przyszłości wysłane do Azji (Więcej LCS w Singapurze, 2013-12-13). W ciągu najbliższych kilku lat USA zamierzają czasowo przebazować do Singapuru co najmniej dwie dodatkowe jednostki. W przyszłości, cztery LCS mają stacjonować w tym państwie na stałe (Serwis Austala w Singapurze, 2013-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.