Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Coronado w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 kwietnia 2014

US Navy przyjęła do służby kolejny okręt klasy Littoral Combat Ship i drugi typu Independence, USS Coronado (LCS 4).

USS Coronado (LCS 4) podczas ceremonii przyjęcia do służby. Jako jeden z pierwszych okrętów klasy LCS, w najbliższym czasie zostanie on najprawdopodobniej wysłany do Singapuru lub Bahrajnu / Zdjęcie: US Navy

Ceremonia przyjęcia USS Coronado do służby odbyła się w miniony weekend na terenie Naval Air Station North Island w Kalifornii. Okręt został przekazany marynarce wojennej USA jesienią zeszłego roku (Przyjęcie USS Coronado, 2013-10-01). Do niedawna jednostka przechodziła serię prób morskich, warunkujących ostatecznie pojawienie się w linii.

Przyjęcie LCS 4 do służby to kolejne istotne wydarzenie w historii programu LCS. Tym bardziej ważne, że w ostatnich tygodniach Departament Obrony USA ogłosił plany zmniejszenia docelowej liczby jednostek tej klasy, które zostaną zbudowane, a następnie znajdą się w linii. Początkowo marynarka wojenna USA planowała eksploatację 52 LCSów. Konieczność cięć wydatków obronnych wszystkich rodzajów amerykańskich sił zbrojnych (Zamieszanie z CVN 73, 2014-04-03) zmusiła ją jednak do ograniczenia tej liczby do 32 (Zlecenie na kolejne LCS, 2014-03-11).

Mimo uszczuplenia programu LCS, US Navy nie ogranicza tempa realizacji jego kolejnych etapów. Po nie do końca udanej kilkumiesięcznej misji USS Freedom (LCS 1) w Singapurze (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27), marynarka wojenna USA zapowiedziała już wysłanie co najmniej 4 jednostek tej klasy na Bliski Wschód. Specjalnie w tym celu rozbudowana zostanie baza morska w Bahrajnie (USA rozbudowują bazę w Bahrajnie, 2014-03-28).

Warto podkreślić, że w minionych dniach US Navy koncentrowała się nie tylko na uroczystości przyjęcia do służby USS Coronado, ale również wycofania z niej fregaty typu Oliver Hazard Perry, USS De Wert (FFG 45) (Zmiany w US Navy, 2014-01-03). Okręt pozostawał w linii przez ponad 30 lat. Po remoncie i przemalowaniu, jednostka zostanie najprawdopodobniej wystawiona na sprzedaż. Niewykluczone, że na jej zakup zdecydują się Filipiny, mające już doświadczenie w eksploatacji ex-amerykańskich okrętów (Filipiny chcą kolejne amerykańskie okręty, 2014-01-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra