Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Freedom dotarł do Singapuru

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2013

Okręt klasy Litoral Combat Ship (LCS), USS Freedom (LCS 1) dotarł wczoraj do Singapuru, gdzie będzie stacjonował przez najbliższe kilka miesięcy.W czasie kilkumiesięcznego pobytu w Azji USS Freedom będzie oficjalnie bazował na terenie singapurskiego portu morskiego w dzielnicy Sembawang. Zlokalizowane jest tam także dowództwo grupy logistycznej, zaopatrującej 7. Flotę / US Navy

USS Freedom wyruszył do Singapuru 1 marca br. (USS Freedom w Azji już od marca, 2013-02-25) . Jego przebazowanie jest elementem porozumienia zawartego pomiędzy amerykańskimi i singapurskimi władzami jeszcze w połowie 2012 (LCS w Singapurze, 2012-06-03). Zakłada ono stacjonowanie w tym azjatyckim państwie 4 okrętów klasy LCS i wpisuje się w koncepcję zwiększenia obecności wojskowej USA w Azji i na Pacyfiku (USA zmieniają priorytety , 2011-12-08, Nowa strategia USA, 2012-06-01).

Półtoramiesięczna podróż USS Freedom przez wody Pacyfiku nie przebiegała bezproblemowo. Co najmniej 3 razy załoga okrętu meldowała o wykryciu usterek układu pędnego (Awarie układu pędnego USS Freedom, 2013-03-22). Potwierdziły one wcześniejsze doniesienia o dużej awaryjności jednostki (POGO wzywa do skasowania LCS, 2012-04-24).

W czasie przejścia przez Pacyfik, USS Freedom dokonał kilku kurtuazyjnych wizyt (USS Freedom na Pacyfiku, 2013-03-20). Jednostka odwiedziła bazy US Navy na Hawajach i wyspie Guam. Zawitała także do stolicy Filipin, Manili.

W najbliższych miesiącach amerykański okręt weźmie udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich oraz imprez związanych z przemysłem obronnym. Będzie też wzmacniał relacje USA z regionalnymi sojusznikami, wizytując ich wybrane porty morskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.