Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SAS 2016: RAAF prezentują Spartana

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lutego 2016

Australijskie wojska lotnicze zaprezentowały w Singapurze nowy samolot transportowy C-27J Spartan.

Na Singapore Air Show zaprezentowano drugi z australijskich samolotów transportowych C-27J Spartan. Canberra zdecydowała się na ich zakup m.in. ze względu na dobre osiągi, w tym możliwość operowania z lotnisk o nawierzchni nieutwardzonej. Będą uzupełnieniem obecnie eksploatowanych C-130J Hercules / Zdjęcie: Michał Jarocki

W Singapurze zaprezentowano jeden z 2 samolotów transportowych C-27J Spartan, należących do Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii). Transportowiec znajduje się na płaszczyźnie postojowej centrum wystawowego Changi. Samolot nie został jednak udostępniony do zwiedzania dla gości Singapore Air Show.

W 2015 zapoczątkowano dostawy australijskich C-27J (Pierwszy Spartan już w Australii , 2015-06-29). Zaprezentowany w Singapurze transportowiec dotarł na Antypody latem ub. r. Samoloty tego typu stacjonują w RAAF Base Richmond na terenie Nowej Walii Południowej. W przyszłości zostaną przebazowane do RAAF Base Amberley w Queensland.

W 2012 RAAF zamówiły 10 samolotów transportowych włoskiej Alenii Aermacchi. Montaż pierwszego z nich rozpoczęto w grudniu 2012 (Zakończono montaż pierwszego C-27J dla RAAF, 2013-11-25). Amerykańska L-3 Communications doposaża samoloty w panele opancerzenia, urządzenia samoobrony i walki elektronicznej oraz łączności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.