Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudane lądowanie Falcona 9

Astronautyka, 05 marca 2016

Wczoraj o 18:35 czasu lokalnego z platformy startowej nr 40 na Przylądku Canaveral wystartowała rakieta nośna Falcon 9 z satelitą telekomunikacyjnym SES-9. Start odbył się dopiero w piątym terminie (pierwszy był wyznaczony na 24 lutego). Wcześniejsze próby startu odwoływano z przyczyn technicznych i pogodowych. Rakieta bez problemów wyniosła satelitę na zaplanowaną orbitę. 

Wczorajszy start był także testem możliwości powrotu głównego stopnia nośnego na specjalną platformę zakotwiczoną w pobliżu wybrzeży Florydy (Twarde lądowanie pierwszego stopnia Falcona 9, 2015-04-15). Trafił on co prawda w zadane miejsce, ale rozbił się przy lądowaniu. Elon Musk, właściciel SpaceX – producenta rakiet Falcon 9 (Dragon 9 wybuchł tuż po starcie, 2015-06-28), zapowiedział kolejne próby. Jedyna dotąd udana miała miejsce 21 grudnia 2015.

SES-9 to zbudowany przez Boeing Satellite Systems International, ważący 5,3 t satelita telekomunikacyjny, który ma zapewnić transmisję sygnałów paśmie Ku (57 transponderów) nad Azją. Znalazł się on na orbicie geostacjonarnej, na wysokości 35,786 km. Ma funkcjonować przez 15 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.