Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Manchester

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 maja 2016

Dziś zwodowany zostanie nowy amerykański okręt USS Manchester.

Dziś w Mobile odbędzie się próbne wodowanie okrętu USS Manchester, typu Independence. Jednostka powstaje w ramach porozumienia z 2010 o wartości ok. 3,5 mld USD / Zdjęcie: Austal USA

Amerykański okręt USS Manchester (LCS 14), typu Independence, opuścił wczoraj halę montażu końcowego stoczni Austal USA w Mobile, w Alabamie. Jednostkę umieszczono na specjalnej barce, która została odholowana do suchego doku lokalnych zakładów stoczniowych BAE Systems. Dziś rano czasu lokalnego dok zostanie wypełniony wodą.

Próbne wodowanie USS Manchester pozwoli na ocenę integralności poszycia kadłuba okrętu. Następnie jednostka zostanie odholowana z powrotem do stoczni Austala, gdzie prowadzone będą próby w basenie portowym. Ich następstwem będzie seria intensywnych testów morskich w Zatoce Meksykańskiej. Program testowy umożliwi producentowi jednostki sprawdzenie pracy głównych systemów pokładowych, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej, urządzeń łączności, a także systemów zarządzania walką i samoobrony.

Przed kilkoma dniami w Mobile odbyła się ceremonia chrztu USS Manchester (Chrzest USS Manchester, 2016-05-09). Matką chrzestną okrętu została p. Jeanne Shaheen, senator ze stanu New Hempshire - pierwsza kobieta, która pełniła funkcję gubernatora stanu i zasiadała w Senacie USA. Jednostka powstaje jest w ramach porozumienia z 2010, które zakłada budowę i dostawę US Navy 10 okrętów typu Independence. Jego wartość wynosi ok. 3,5 mld USD (13,5 mld zł, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.