Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Manchester

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 maja 2016

W sobotę odbyła się ceremonia chrztu okrętu USS Manchester typu Independence.

Ceremonia chrztu okrętu USS Manchester (LCS 14), typu Independence / Zdjęcie: USN

Na terenie stoczni Austal USA w Mobile w stanie Alabama odbyła się ceremonia chrztu USS Manchester (LCS 14), typu Independence. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta jednostki i dowództwa US Navy. Odczytano m.in. list Raya Mabusa, sekretarza amerykańskiej marynarki wojennej.

Matką chrzestną okrętu została p. Jeanne Shaheen, senator ze stanu New Hempshire - pierwsza kobieta, która pełniła funkcję gubernator stanu i zasiadała w Senacie USA. Dotychczas tylko jeden okręt US Navy nosił imię USS Manchester – lekki krążownik typu Cleveland, który służył w USN w latach 1946-1956.

Niemal przed rokiem w Mobile odbyła się ceremonia położenia stępki pod okręt (Stępka pod LCS 14, 2015-07-01). Jego budowa rozpoczęła się znacznie wcześniej od cięcia blach. USS Manchester jest 5. z 10 okrętów typu Independence, których budowę zlecono w 2010, w ramach porozumienia o wartości ok. 3,5 mld USD (13,5 mld zł, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Jednostki budowane są w układzie trimarana. Powstają w ramach programu LCS (Littoral Combat Ship).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.