Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chrzest USS Manchester

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 maja 2016

W sobotę odbyła się ceremonia chrztu okrętu USS Manchester typu Independence.

Ceremonia chrztu okrętu USS Manchester (LCS 14), typu Independence / Zdjęcie: USN

Na terenie stoczni Austal USA w Mobile w stanie Alabama odbyła się ceremonia chrztu USS Manchester (LCS 14), typu Independence. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta jednostki i dowództwa US Navy. Odczytano m.in. list Raya Mabusa, sekretarza amerykańskiej marynarki wojennej.

Matką chrzestną okrętu została p. Jeanne Shaheen, senator ze stanu New Hempshire - pierwsza kobieta, która pełniła funkcję gubernator stanu i zasiadała w Senacie USA. Dotychczas tylko jeden okręt US Navy nosił imię USS Manchester – lekki krążownik typu Cleveland, który służył w USN w latach 1946-1956.

Niemal przed rokiem w Mobile odbyła się ceremonia położenia stępki pod okręt (Stępka pod LCS 14, 2015-07-01). Jego budowa rozpoczęła się znacznie wcześniej od cięcia blach. USS Manchester jest 5. z 10 okrętów typu Independence, których budowę zlecono w 2010, w ramach porozumienia o wartości ok. 3,5 mld USD (13,5 mld zł, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Jednostki budowane są w układzie trimarana. Powstają w ramach programu LCS (Littoral Combat Ship).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.