Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod LCS 14

Marynarka wojenna, 01 lipca 2015

W Mobile w Alabamie położono stępkę pod przyszły USS Manchester (LCS 14), kolejną amerykańską fregatę typu Independence.

Sponsorką USS Manchester została senator Jeanne Shaheen z New Hempshire – pierwsza kobieta, która pełniła funkcję gubernator stanu i zasiadała w Senacie USA. Dotychczas tylko jeden okręt US Navy nosił imię USS Manchester – lekki krążownik typu Cleveland, który służył w USN w latach 1946-1956 / Zdjęcie: Biuro sen. Jeanne Shaheen

Ceremonia położenia stępki pod przyszły USS Manchester odbyła się wczoraj na terenie stoczni Austal USA w Mobile w Alabamie. Sponsorką okrętu została senator Jeanne Shaheen z New Hempshire – pierwsza i jak dotąd jedyna kobieta, która pełniła funkcję gubernator stanu i zasiadała w Senacie USA.

Budowa LCS 14 trwa już od kilku miesięcy. Stocznia z Mobile wyprodukowała i przygotowała do montażu 19 z 37 bloków, które utworzą kadłub i nadbudówkę jednostki. Pozostałe elementy zostaną dostarczone w najbliższych miesiącach. Ich scalanie powinno zakończyć się w pierwszej połowie 2016. Wkrótce potem okręt zostanie zwodowany.

Przyszły USS Manchester jest 5. okrętem typu Independence budowanym w ramach kontraktu z 2010 (Zlecenie na kolejne LCS, 2014-03-11, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Umowa sprzed 5 lat zobowiązuje Austal USA do dostawy 10 fregat (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19). Waszyngton zapłaci za nie 3,5 mld USD (13 mld zł).

Marynarka wojenna USA będzie eksploatować w przyszłości 32 fregaty typów Independence i Freedom, budowanych przez konkurencyjne konsorcjum z Lockheed Martinem na czele. W przyszłości uzupełni je 20 okrętów, które powstaną w ramach programu Small Surface Combatant (SSC).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.