Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zatopiono USS Thach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 18 lipca 2016

Okręty uczestniczące w wielonarodowych ćwiczeniach RIMPAC 2016 zatopiły wycofaną ze służby fregatę rakietową USS Thach.

Krążownik USS Princeton odpala kierowany pocisk przeciwokrętowy w kierunku USS Thach. Fregatę wycofano ze służby w 2013. W ostatnich latach wymontowano z niej większość wyposażenia pokładowego, w tym urządzenia i płyny eksploatacyjne, które mogłyby stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego / Zdjęcie: USN

Grupa okrętów z Australii, Kanady, Republiki Korei i USA wzięła udział w ćwiczeniach SinkEx (Sinking Exercise), zorganizowanych w ramach wielonarodowych manewrów RIMPAC 2016 (Rim of the Pacific, Debiut USS Coronado, 2016-06-23; Przygotowania do RIMPAC 2016, 2016-06-01). Miały one na celu doskonalenie zdolności załóg do obserwacji i analizy otoczenia w poszukiwaniu nieprzyjacielskich jednostek, a następnie użycia pokładowego uzbrojenia do ich niszczenia.

Fregata rakietowa USS Thach została wykorzystana podczas ćwiczeń SinkEx jako cel nawodny, symulujący nieprzyjacielski okręt

Na potrzeby ćwiczeń wykorzystano amerykańską fregatę rakietową USS Thach (FFG 43), typu Oliver Hazard Perry. Organizatorzy ćwiczeń odholowali jednostkę ok. 100 km na północ od wyspy Kauai w Archipelagu Hawajów. Pozostawiono ją na miejscu jako cel nawodny, symulujący nieprzyjacielski okręt.

USS Thach ostrzelano przy użyciu torped i kierowanych pocisków przeciwokrętowych, przenoszonych przez okręty i morskie samoloty patrolowe państw biorących udział w ćwiczeniach. Grupie jednostek przewodził amerykański krążownik rakietowy USS Princeton (CG 59), typu Ticonderoga, który odpalił w kierunku USS Thach pocisk rakietowy RGM-84 Harpoon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.