Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybrano imię DDG 122

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2016

Nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke otrzyma imię upamiętniające jednego z amerykańskich bohaterów II wojny światowej.

Jeden z niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke zostanie nazwany ku czci sierż. Johna Basilone'a, jednego z bohaterów walk na Pacyfiku / Zdjęcie: USN

Niszczyciel zostanie nazwany USS Basilone (DDG 122) dla upamiętnienia Johna Basilone'a, sierżanta Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), który wsławił się podczas walk na Pacyfiku, toczonych w trakcie II wojny światowej. Okręt zbuduje należąca do General Dynamics stocznia Bath Iron Works w stanie Maine (Zlecenie na kolejne DDG, 2016-04-05).

W 1943 Basilone otrzymał Medal Honoru w nagrodę za heroizm podczas walk o Guadalcanal. Wojskowy został też pośmiertnie odznaczony Krzyżem Marynarki Wojennej za czyny, jakimi wsławił się 19 lutego 1945 w czasie inwazji na Iwo Jimę.

Przyszły USS Basilone (DDG 122) będzie 2. niszczycielem w historii US Navy, nazwanym dla upamiętnienia bohatera walk na Pacyfiku. Pierwszym był USS Basilone (DD 824), typu Gearing, pełniący służbę w latach 1949-1977.

Oficjalna ceremonia nadania imienia DDG 122 odbędzie się w przyszły wtorek w Marine Corps Base Camp Pendleton w Kalifornii. Gościem honorowym uroczystości będzie Sekretarz US Navy, Ray Mabus.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra