Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie dla Bath Iron Works

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2015

US Navy zaangażowała należącą do General Dynamics stocznię Bath Iron Works w budowę kolejnego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke. Przed kilkoma dniami podobne zlecenie otrzymała Huntington Ingalls Industries.

General Dynamics Bath Iron Works otrzymała zlecenie na budowę kolejnego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke. Okręt powstanie w ramach wieloletniego porozumienia z 2013 / Zdjęcie: BIW

Zlecenie o wartości 610,4 mln USD (2,2 mld zł) dotyczy rozpoczęcia budowy kolejnego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, nadal nienazwanego, DDG 122. Jednostka powstanie w ramach wieloletniego programu zakupowego, którego wartość szacowana jest na 3,4 mld USD (12,7 mld zł, Kolejne zamówienie na Arleigh Burke, 2013-06-05). W 2013 US Navy zleciła BIW budowę pięciu okrętów omawianego typu. Przed kilkoma miesiącami rozpoczęto prace nad pierwszym z nich, przyszłym Daniel Inouye (DDG 118).  

Bath Iron Works prowadzi obecnie prace nad dwoma innymi niszczycielami rakietowymi omawianego typu, przyszłym Rafael Peralta (DDG 115), którego budowa ruszyła w listopadzie 2011 i Thomas Hudner (DDG 116), budowanym od jesieni 2012. Co ciekawe, stocznia z Bath w stanie Maine jest też współodpowiedzialna za dostawę trzech niszczycieli rakietowych typu Zumwalt, które miały zastąpić w linii jednostki typu Arleigh Burke (US Navy zwiększa stan posiadania, 2014-04-14).  

Warto przypomnieć, że przed kilkoma dniami zlecenie na budowę kolejnego Arleigh Burke otrzymała druga z amerykańskich stoczni zaangażowanych w całe przedsięwzięcie, Huntington Ingalls Industries z Pascagoula w Mississippi. Producent zbuduje i dostarczy w najbliższych latach niszczyciel DDG 121 (Zlecenie na DDG 121, 2015-04-02). Okręt powstanie w ramach tego samego, wspomnianego już, porozumienia z 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.