Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja chorwackich OH-58

Lotnictwo wojskowe, Astronautyka, 12 sierpnia 2016

Chorwackie wojska lotnicze zaprezentowały nowe śmigłowce OH-58D Kiowa Warrior. Wydarzenie zbiegło się w czasie z ceremonią przyjęcia wiropłatów do służby.

Jeden ze śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior podczas ceremonii zorganizowanej w 93. bazie wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji / Zdjęcie: MO Chorwacji

Śmigłowce zaprezentowano w środę na terenie 93. bazy Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwa i Protizracnej Obrany (HRZiPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji) Zadar-Zemunik. Ceremonii przyglądali się liczni goście, w tym prezydent Chorwacji, p. Kolinda Grabar-Kitarović, minister obrony, Josip Buljević i ambasador USA w Chorwacji, p. Julieta Valls Noyes.

Pierwsza partia 5 śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior dotarła do Chorwacji 30 lipca (Chorwacja odebrała pierwsze OH-58D, 2016-08-01). Wiropłaty dostarczono na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-5 Galaxy należącego do Air Force Reserve Command. Do kraju przetransportowano też wyposażenie dodatkowe, w tym części zamienne, dokumentację techniczną i syntetyczne materiały szkoleniowe przeznaczone dla miejscowej eskadry śmigłowcowej HRZiPO.

Ogółem HRZiPO pozyskają 16 śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior pochodzących z zapasów magazynowych lotnictwa US Army (Chorwaci czekają na OH-58D, 2015-12-14). Porozumienie o transferze wiropłatów zawarto w 1. kwartale br (Chorwacki parlament wydał zgodę na OH-58D, 2016-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.