Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Joseph Tezanos w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2016

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby nowy okręt patrolowy typu Sentinel.

USCGC Joseph Tezanos jest 6. i ostatnim okrętem patrolowym typu Sentinel, który będzie stacjonował na Portoryko. Pozostałe jednostki operują z baz w Key West i Miami na Florydzie / Zdjęcie: USCG

Przed kilkoma dniami do służby przyjęto okręt patrolowy USCGC Joseph Tezanos (WPC 1118), typu Sentinel. Ceremonia włączenia jednostki do Straży Wybrzeża USA (USCG) odbyła się w San Juan na Portoryko.

USCGC Joseph Tezanos jest 6. okrętem patrolowym typu Sentinel, który będzie stacjonował na Portoryko (USCGC Donald H. Horsley w linii, 2016-05-23) i 18. patrolowcem w składzie USCG. Jednostka powstała w Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Okręt ma ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypiera 353 t i rozwija ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Wyposażono go m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm.

Ogółem USCG przyjmie do służby co najmniej 58 okrętów patrolowych typu Sentinel (USCGC Rollin Fritch przekazany, 2016-08-24). Jednostki pozyskiwane są w ramach programu Fast Response Cutter. Zbudowano je na podstawie projektu okrętów typu Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen. Wszystkie zostaną wyposażone w zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.