Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

XI Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa

Przemysł zbrojeniowy, 26 września 2016

W Rynie odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa nt. Naukowe aspekty techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa.

XI Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa odbyła się w Rynie w dn. 19-22 września / Zdjęcie: Wojciech Koperski

Tegoroczna konferencja wpisała się w kalendarz obchodów 55-lecia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa, 65-lecia Wojskowej Akademii Technicznej i 90-lecia Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. W imprezie, zorganizowanej w dn. 19-22 września w Rynie, udział wzięli naukowcy, inżynierowie i technicy z kraju i z zagranicy, reprezentujący różne dyscypliny naukowe, ściśle związane z techniką wojskową i bezpieczeństwem – ogółem ok. 230 uczestników z Algierii, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Litwy, Rumunii, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Polski. Wygłoszono 103 referaty, w tym 23 anglojęzyczne. Konferencję objął patronatem honorowym Sekretarz Stanu w MON Bartosz Kownacki, a patronat naukowy sprawowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Konferencja gościła wielu przedstawicieli przemysłu, nauki i wojska. W jej trakcie wygłoszono 103 referaty, w tym 23 anglojęzyczne / Zdjęcie: Wojciech Koperski

W Konkursie o nagrodę im. Kazimierza Siemienowicza, za najlepszą publikację konferencyjną z dziedziny techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa dla autorów, którzy nie ukończyli 35 roku życia, przyznano 7 nagród. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Żochowski (WITU) za pracę pt. Analiza numeryczna efektywności siatkowych systemów ochrony pojazdów przed pociskami z głowicą kumulacyjną. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Fikusowi (WAT) za pracę Badania charakterystyk balistycznych prochu N340, a trzecie zajęła Amel Belaada (WAT) za pracę Odlewane kompozycje na bazie FOX-7.

W Konkursie o nagrodę im. Kazimierza Siemienowicza, za najlepszą publikację konferencyjną z dziedziny techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa dla autorów, którzy nie ukończyli 35 roku życia, przyznano 7 nagród / Zdjęcie: Jacek Kijewski

Kolejne miejsca zajęli Jakub Michalski (WAT) za pracę Koncepcja polskiego lufowego układu miotającego z plazmowym układem zapłonowym, Dawid Pacek (WITU) za pracę Numeryczna analiza uderzenia pocisku w warstwy aramidowe umieszczone na podłożu imitującym ciało człowieka, Lofti Maiz (WAT) za pracę: Detonacja i spalanie nowych kompozytowych heterogenicznych materiałów wybuchowych zawierających cząstki aluminium i Piotr Dziewit (WAT) za pracę Badania wytrzymałościowe regularnych struktur komórkowych wykonanych techniką druku 3D.

Nagrodę specjalną redaktora naczelnego Magazynu Broń i Amunicja za najciekawszy referat z dziedziny broni i amunicji strzeleckiej otrzymał zespół z FB Łucznik-Radom i WAT. Nagrodę wręczył Krzysztof Cedrowski, szef działu marketingu i reklamy AL Altair / Zdjęcie: Jacek Kijewski

Nagrodę specjalną redaktora naczelnego Magazynu Broń i Amunicja za najciekawszy referat z dziedziny broni i amunicji strzeleckiejotrzymał zespół z Fabryki Broni Łucznik-Radom i Wojskowej Akademii Technicznej w składzie: Paweł Madej, Ryszard Woźniak, Mirosław Zahor i Mariusz Zawisza za pracę pt. 5,56-mm karabinek reprezentacyjny MSBS-5,56R (Rozpoczęcie badań MSBS-5,56, 2016-07-09).

Nagroda prezesa BUOS przypadła autorom z WB Electronics / Zdjęcie: Jacek Kijewski

Nagrodę specjalną prezesa BUOS Sp. z o.o. za twórcze wykorzystanie wyników badań naukowych w praktyce przyznano zespołowi z WB Electronics, w składzie: Janusz Dudczyk i Jan Przanowski za pracę Modułowy Integrator do zarządzania systemem C4I żołnierza.

Prof. Radosława Trębińskiego uhonorowano za promowanie idei konferencji oraz jej wszechstronne wspieranie / Zdjęcie: Wojciech Koperski

Nagrodę Grand Prix 2016 prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej za najciekawszy referat w dziedzinie innowacyjnych technologii obronnych otrzymał zespół z Akademii Marynarki Wojennej, PIT-RADWAR, Wojskowej Akademii Technicznej i Zakładów Mechanicznych Tarnów, w składzie: Józef Gacek, Jacek Gwardecki, Jan W. Kobierski, Zbigniew Leciejewski, Sławomir Łuszczak, Stanisław Milewski, Tadeusz Świętek, Ryszard Woźniak i Zbigniew Wójcik za pracę Struktura oraz innowacyjne technologie polskiego okrętowego systemu uzbrojenia kalibru 35 mm.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.