Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show 2016: Łucznik na pokazie w USA

Przemysł zbrojeniowy, 19 stycznia 2016

Na towarzyszących targach SHOT Show pokazach broni, Łucznik zaprezentował na strzelnicy w Boulder City pistolety PR-15 i karabinki MSBS-5,56 i Mini Beryl.

Przedstawiciele Fabryki Broni podczas prezentowania celności nowego pistoletu PR-15. Uwagę budziło powtarzalne trafianie w cel znajdujący się w odległości 100 m

Polska broń wzbudziła duże zainteresowanie zaproszonych na Industry Day on the Range przedstawicieli mediów i przedsiębiorstw zajmujących się handlem bronią na amerykańskim rynku. Na strzelnicy w Boulder City, kilkanaście kilometrów od Las Vegas, zadebiutowały 9-mm pistolety samopowtarzalne PR-15 (Nowa FB i nowa broń, 2014-07-02). Oprócz broni krótkiej goście mieli okazję strzelać z dwóch samopowtarzalnych karabinków MSBS-5,56 z odmiennymi mechanizmami spustowymi, jak też dwóch Mini Beryli i dwóch PM98.

Gama konstrukcji z Radomia prezentowana w tym roku na imprezie na strzelnicy, towarzyszącej największym na świecie targom broni strzeleckiej SHOT Show w Las Vegas

Niestety, Fabryka Broni nie ma szczęścia do amerykańskiej agencji (B)ATF(E), zajmującej się dopuszczeniem zagranicznych konstrukcji na lokalny rynek (Łucznik czeka na decyzję ATF, 2015-08-15). Po niemal roku badań sprawdzających, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni palnej i Materiałów wybuchowych zatwierdziło do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych jedynie Beryla M22 do amunicji bocznego zapłonu .22 LR (Beryl M22 z Łucznika, 2013-11-23). Nakazano wprowadzenie poprawek – często dosyć absurdalnych – do dostarczonych do prób Glauberytów i Beryli. Wynika to ze znacznego zaostrzenia przepisów, które pojawiły się w 2015, już w toku sprawdzania broni, jak też ochrony miejscowych producentów przed zagraniczną konkurencją.

MSBS-5,56 wzbudza duże zainteresowanie w Stanach, czego dowodem są liczne odwiedziny na stoisku Łucznika, jak też duża liczba relacji z imprezy (filmów, opisów i zdjęć), która pojawiła się w Internecie już w kilka godzin po zakończeniu pokazów / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Przedstawiciele Łucznika potwierdzili jednak, że za kilka miesięcy do ATF zostanie wysłana druga partia konstrukcji strzeleckich z Radomia. Tym razem gama broni zostanie poszerzona o pistolet samopowtarzalny i – prawdopodobnie – także 5,56-mm karabinek MSBS-5,56 w wersji cywilnej. Ten ostatni ma się pojawić zresztą w 2016 także w nowych kalibrach (Prototypy karabinów MSBS-7,62 na MSPO, 2016-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.