Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ratowniczy S-92 dla Alaski

Lotnictwo cywilne, 03 października 2016

Władze okręgu North Slope na Alasce otrzymały nowy śmigłowiec do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, S-92.

S-92 przekazany władzom okręgu North Slope będzie używany do transportu chorych i rannych oraz poszukiwań i ratownictwa / Zdjęcie: Skip Robinson

W zakładach Sikorsky’ego w Coatesville, w stanie Pennsylwania, przedstawiciele okręgu North Slope odebrali nowy śmigłowiec S-92 przeznaczony do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, ewakuacji medycznej i innych misji w nagłych przypadkach. Okręg North Slope położony jest w północnej części stanu Alaska. Zachodnią linię brzegową stanowi Morze Czukockie, a wschodnią Morze Beauforta.

Powierzchnia okręgu wynosi 245 520 km2, z czego 15 801 km2 to akweny. Okręg North Slope zamieszkuje 9687 osób. Jest to jedno z najzimniejszych miejsc w świecie. Zimą temperatura dochodzi tu do –55°C.

Śmigłowce S-92 są używane od 2004. W br. ich flota, licząca 175 wiropłatów, wylatała łącznie ponad 1 mln h. są one używane do transportu osób i ładunków na morskie platformy wiertnicze zajmujące się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego, misji poszukiwawczo-ratowniczych (dotychczas wykonały ich ponad 91 tys.) i przewozu VIP-ów (w 11 krajach, 1000 misji irlandzkich S-92, 2016-01-08, Heli-Expo 2015: Doskonalszy S-92 , 2015-03-04, Pierwszy S-92 VIP od Flying Colours, 2015-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.