Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2015: Doskonalszy S-92

Lotnictwo cywilne, 04 marca 2015

Sikorsky poinformował o certyfikowaniu S-92 o większej masie startowej.

W br. operatorzy będą mogli odebrać seryjne S-92 o maksymalnej masie startowej zwiększonej do 12 565 kg, z integralnym układem antykolizyjnym / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Podczas Heli-Expo Sikorsky przekazał informację o wydaniu przez FAA (władze lotnicze USA) Certyfikatu Typu dla śmigłowca S-92 o maksymalnej masie startowej zwiększonej z 12 020 kg do 12 565 kg. Ten sam dokument zezwala także na stosowanie integralnego układu antykolizyjnego (TCAS II).

Zwiększenie maksymalnej masy startowej będzie możliwe zarówno dla wiropłatów produkowanych w 2015, jak i starszych, już eksploatowanych. Pierwsze zamówienia będą przyjmowane w trakcie br.

S-92 jest pierwszym w świecie śmigłowcem z integralnym TCAS II. Układ ten zwiększa bezpieczeństwo operowania, pokazując i podpowiadając pilotowi, jakie manewry należy wykonać, aby uniknąć kolizji.

W ciągu 10 lat od wejścia S-92 na rynek Sikorsky dostarczył nabywcom 240 śmigłowców tego typu. Wylatały one łącznie ponad 800 tys. h. Niemal 90% nalotu stanowiły misje transportu osób na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego. Oprócz tego S-92 używane są też do zadań poszukiwawczo-ratowniczych (Pierwszy S-92 dla Bristow , 2014-09-09) i przewozu VIP-ów (Pierwszy S-92 VIP od Flying Colours, 2015-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.