Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy S-92 dla Bristow

Lotnictwo cywilne, 09 września 2014

Bristow Helicopters odebrało pierwszy śmigłowiec S-92. Będzie on służył do zadań SAR w W. Brytanii.

Pierwszy S-92 w konfiguracji SAR przeznaczony dla Bristow Helicopters. Ogółem przedsiębiorstwo odbierze 11 wiropłatów tego typu / Zdjęcie: Sikorsky

Wczoraj w zakładach Sikorsky Aircraft Corp. w Coatesville, w Pensylwanii, miała miejsce uroczystość przekazania pierwszego śmigłowca S-92, na ręce przedstawicieli Bristow Helicopters Ltd. W marcu 2013 resort transportu W. Brytanii wybrał Bristow Helicopters jako dostawcę usług poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) u wybrzeży kraju (Brytyjski SAR dla Bristow Helicopters, 2013-03-27).

Operacje rozpoczną się w kwietniu 2015 i będą realizowane do 2026. Zadania SAR wykonywać będzie flota 22 śmigłowców (po 11 każdego typu) – Sikorsky S-92 i AgustaWestland AW189 (Certyfikat EASA dla AW189, 2014-02-10). Wiropłaty będą stacjonować w bazach położonych w pobliżu miejsc, gdzie najczęściej zdarzają się incydenty, wymagające pomocy z powietrza: Inverness, Manston, Prestwick, Caernarfon, Humberside, Newquay, St Athan, Lee-on-Solent, Sumburgh i Stornoway.

Bristow Helicopters zajmuje się zadaniami poszukiwawczo-ratowniczymi na terenie W. Brytanii od ponad 4 dekad. W 1971 rozpoczęto wykonywanie tego typu operacji z użyciem śmigłowców S-55, stacjonujących w bazie  RAF Manston. Do 2007 wiropłaty S-61 należące do Bristow Helicopters wypełniały misje SAR, operując z baz w Stornoway, Sumburgh, Lee-on-Solent i Portland.

W 2012 przedsiębiorstwo wygrało przetarg na usługi SAR na terenie północnej Szkocji. Obecnie operują tam 4 śmigłowce, z baz w Sumburgh i Stornoway.

Dotychczas załogi wiropłatów Bristow Helicopters spędziły w powietrzu ponad 44 tys. h podczas wykonywania ponad 15 tys. operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki nim uratowano życie ponad 7 tys. osób.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.