Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza barka desantowa Mk IV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 października 2016

Marynarka wojenna Indii odebrała pierwszą barkę desantową zaprojektowaną i zbudowaną przez lokalną stocznię GRSE z Kalkuty.

Indyjskie barki desantowe mają ok. 63 m długości i 11 m szerokości. Wypierają 830 t i rozwijają 15 w. Przy prędkości marszowej 12 w zasięg przekracza 2700 km. Są uzbrojone m.in. w dwa 30-mm działa morskie CRN-91 i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 216 osób, w tym 160 żołnierzy desantu / Zdjęcie: GRSE

Pod koniec września w stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) z Kalkuty odbyła się ceremonia przekazania Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii) pierwszej z serii 8 barek desantowych proj. Mk IV. Okręt przekazano w obecności przedstawicieli producenta jednostki oraz dowództwa BNS.

Budowę okrętu rozpoczęto we wrześniu 2012, a już w kwietniu 2013 położono stępkę. Niespełna rok później jednostkę zwodowano. W ostatnich latach okręt przeszedł prace wykończeniowe oraz testy portowe i morskie. W najbliższych miesiącach desantowiec powinien zostać przyjęty do służby. Uroczystość zostanie zorganizowana w Port Blair, stolicy archipelagu Andamanów i Nikobarów, który będzie portem macierzystym okrętu (Wzmacnianie osłony Andamanów i Nikobarów, 2016-04-14).

W najbliższych latach BNS odbierze pozostałe 7 barek desantowych proj. Mk IV. Będą one służyły do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego na ląd, np. podczas operacji desantowania. Mają też wspierać wojska walczące na nieprzyjacielskich plażach, dostarczając im uzbrojenie i zaopatrzenie. Okręty będą eksploatowane przede wszystkim w rejonie archipelagu Andamanów i Nikobarów, a także na Lakszadiwach. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.