Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór USCGC Lawrence O. Lawson

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 października 2016

Straż Wybrzeża USA odebrała kolejny szybki okręt patrolowy typu Sentinel.

Okręty patrolowe typu Sentinel budowane są w oparciu o projekt jednostek Stan Patrol 4708, dostarczony przez holenderską grupę stoczniową Damen / Zdjęcie: USCG

Okręt odebrano w czwartek w Key West na Florydzie. W najbliższych tygodniach USCGC Lawrence O. Lawson przejdzie serię testów morskich, które poprzedzą przyjęcie go do służby. Patrolowiec znajdzie się w linii na początku 2017. Będzie stacjonował w Cape May w New Jersey, gdzie uzupełni USCGC Rollin Fritch (WPC 1119, USCGC Rollin Fritch przekazany, 2016-08-24).

USCGC Lawrence O. Lawson jest 20. okrętem patrolowym typu Sentinel zbudowanym przez Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie w ramach programu Fast Response Cutter. Do służby przyjęto już 18 patrolowców, które stacjonują w Key West i Miami na Florydzie oraz San Juan na Portoryko (USCGC Joseph Tezanos w linii, 2016-08-31). W przyszłości Straż Wybrzeża USA (USCG) będzie eksploatować 58 jednostek tego typoszeregu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t i rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Wyposażono je m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.