Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wezmą udział w Cobra Cold 2016

Strategia i polityka, 14 czerwca 2015

USA potwierdziły udział w przyszłorocznej edycji wielonarodowych ćwiczeń Cobra Gold, które odbędą się w Tajlandii.

Kolejna edycja Cobra Gold odbędzie się na początku 2016 w Tajlandii. USA są jednym ze współorganizatorów zapoczątkowanych w 1982 ćwiczeń. Obecność wojsk USA w Indochinach jest też wyznacznikiem bliskich relacji wojskowych między Waszyngtonem a Bangkokiem / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Udział Stanów Zjednoczonych w ćwiczeniach stał do niedawna pod znakiem zapytania. Waszyngton ostrzegł Tajów o możliwości zbojkotowania ćwiczeń, jeżeli rządząca krajem od wiosny 2014 junta wojskowa nie przeprowadzi demokratycznych wyborów parlamentarnych.

Na podobny krok zdecydowano się także w br. Reprezentacja sił zbrojnych USA na Cobra Gold 2015 była bowiem o wiele skromniejsza niż w minionych latach. Waszyngton ograniczyły też liczbę ćwiczeń, w których udział brali amerykańscy żołnierze (Ruszają Cobra Gold 2015, 2015-02-09; Cobra Gold 2015 realne? , 2014-10-10).

USA zagroziły jednocześnie Tajom ograniczeniem współpracy wojskowej, w tym finansowego wsparcia modernizacji technicznej tajskich sił zbrojnych. Waszyngton rozważał również wstrzymanie dostaw lekkich śmigłowców transportowych UH-72A Lakota (Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30). Wiropłaty powstają w zakładach Airbus Helicopters w Columbus w stanie Mississippi. Sprzęt trafia do Indochin w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales, a pośrednikiem w całym przedsięwzięciu jest lotnictwo US Army.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.