Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto ćwiczenia Cobra Gold 2016

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 lutego 2016

Na południu Tajlandii rozpoczęto wielonarodowe ćwiczenia Cobra Gold.

W Sattahip na południu Tajlandii zainaugurowano 35. edycję ćwiczen Cobra Gold. Bierze z nich udział ok. 9 tys. żołnierzy z 27 państw / Zdjęcie: MO Tajlandii

W bazie Kongthap Ruea (królewskiej marynarki wojennej Tajlandii) w Sattahip na południu kraju zainaugurowano 35. edycję wielonarodowych ćwiczeń Cobra Gold. Biorą w nich udział przedstawiciele sił zbrojnych 27 państw regionu. Obecni są m.in. amerykańscy żołnierze. Waszyngton zdecydował się wysłać do Tajlandii ok. 3600 wojskowych, mimo krytycznej oceny sytuacji wewnętrznej w tym państwie (USA wezmą udział w Cobra Cold 2016, 2015-06-14).

Ćwiczenia potrwają do 19 lutego. Scenariusz zakłada przeprowadzenie symulacji różnorodnych operacji wojskowych. Żołnierze z blisko 30 państw będą również doskonalić umiejętność współpracy podczas operacji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR). Ćwiczona będzie też koordynacja działań na szczeblu dowódczym.

Podobnie jak w ubiegłym roku USA wysłały do Indochin mniejszy kontyngent niż w przeszłości (Ruszają Cobra Gold 2015, 2015-02-09). Waszyngton chce zademonstrować w ten sposób swój sprzeciw wobec władzy junty wojskowej, która objęła ster rządów wiosną 2014. W odpowiedzi amerykańskie władze postanowiły ograniczyć współpracę wojskową z Bangkokiem i zagroziły wstrzymaniem dostaw sprzętu wojskowego, zakupionego w USA (Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30i).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.