Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp S-500 w 2020?

Przemysł zbrojeniowy, 19 lutego 2017

Wiceminister obrony FR Jurij Borisow poinformował media, że prototyp nowego kompleksu obrony powietrznej S-500 powstanie do 2020. – Prace nad S-500 realizowane są zgodnie z planem – powiedział Borisow. Nieoficjalnie wiadomo, że rozwój kompleksu trwa od 2002-2003 w ramach programów nazywanych pierwotnie Samodierżiec i Włastielin. Obecnie program nosi kryptonim Nudol.

Kompleks S-500 jest rozwijany przez koncern Ałmaz-Antiej, producenta obecnie dostarczanych wojskom rosyjskim systemów obrony powietrznej

W kwietniu 2016 szef obrony powietrznej WKS (Wozduszno-kosmiczeskije wojska) twierdził, że pierwsze egzemplarze S-500 trafią do wojsk w najbliższych latach. Powiedział wówczas, że kończą się prace badawczo-rozwojowe nad kompleksem. Jest on przeznaczony do zwalczania celów aerodynamicznych z dużych odległości, hiperdźwiękowych pocisków samosterujących i rakiet balistycznych, a także satelitów (S-500 w kalendarzu, 2015-01-19).

Według nieoficjalnych danych, zasięg pocisków S-500 wynosi 600 km. Kompleks ma jednocześnie atakować 10 celów poruszających się z prędkością do 7 km/s. W szczególności ma być zdolny do niszczenia manewrujących głowic rakiet balistycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.