Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-500 w 2013?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 grudnia 2012

Pierwsze zestawy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe kompleksu S-500 mają wejść do uzbrojenia już w 2013 – 2 lata przed planowanym terminem. Jednak z przeciwrakietami systemu S-400.

Wytwórnie produkujące kompleksy S-500 są budowane przez Koncern Ałmaz-Antiej w Niżnym Nowogrodzie i w Obwodzie Kirowskim

Dowódca WWS FR gen. por. Wiktor Bondariew poinformował, że nowy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy S-500 może wejść do uzbrojenia już w przyszłym roku. Jednak podstawę jego siły ogniowej będą stanowiły przeciwrakiety z obecnie dostarczanego jednostkom bojowym kompleksu S-400 Triumf (Piąty pułk S-400 do końca 2012 w służbie, 2012-10-15). Docelowe pociski (40N6М, 77N6-Н i 77N6-N1) miałyby je zastępować w kolejnych latach, być może od 2014 (Więcej S-400, 2012-01-31). Skądinąd wiadomo jednak, że antyrakiety przeznaczone do kompleksu S-400 – 9М96Е, 9М96Е2 i 40Н6Е (dalekiego zasięgu) są jeszcze niedopracowane i muszą być zastępowane antyrakietami kompleksów S-300.

Kompleks S-500 ma zostać zintegrowany z systemami antyrakietowymi rozwiniętymi wokół Moskwy – A-135 Amur i zmodernizowanym A-235 Samoliot-M. Gen. Bondariew ujawnił, że będzie on wyposażony w radiolokator o większych możliwościach niż S-400. Jego zasięg ma wynosić 800-900 km. Wszystko wskazuje na to, że S-500 będzie wykorzystywać pociski różnych typów do zwalczania celów powietrznych i głowic rakiet balistycznych. Zwalczanie rakiet balistycznych średniego i dalekiego zasięgu ma być jego głównym zadaniem. Antyrakiety mają zwalczać głowice rakiet balistycznych na końcowym odcinku ich trajektorii, ale możliwe ma być też atakowanie głowic wcześniej, jeszcze przed wejściem do górnych warstw atmosfery.

Kompleksy S-500 mają osłaniać cele strategiczne i całe regiony. Zestaw ma atakować jednocześnie 10 celów o prędkości do 7 km/s (tylko 0,9 km/s mniej niż wynosi pierwsza prędkość kosmiczna). Ma zwalczać nawet hiperdźwiękowe pociski samosterujące.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra