Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe okręty w SNMCMG2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 marca 2017

Dwa nowe okręty dołączyły do dowodzonego przez Polaków Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2.

Do Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 dołączyły kolejne 2 okręty. Obecnie w Zespole działa 5 jednostek z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Turcji i Rumunii / Zdjęcia: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

W piątek do Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2) dołączył turecki niszczyciel min TCG Alanya (M265), typu Aydın. Dwa dni później Zespół zasilił rumuński trałowiec ROS Sub Lieutenant Alexandru Axente (F 30), typu Musca. Obecnie w skład NATO-wskiego Zespołu wchodzi także: polski okręt dowodzenia ORP Kontradmirał X. Czernicki (Nowa misja ORP Kontradmirał Xawery Czernicki, 2017-01-02), hiszpański niszczyciel min ESPS Duero (ESPS Duero dołączył do SNMCMG2, 2017-01-30) i niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil (M1061), typu Frankenthal (ORP Czernicki na Morzu Egejskim, 2017-03-02).

W sobotę SNMCMG2 wszedł na Morze Czarne, przechodząc przez cieśninę Dardanele, Morze Marmara i cieśninę Bosfor, aby tam kontynuować swoją misję. Pierwszym portem do którego zawinął była rumuńska Konstanca. Okręty Zespołu wezmą udział w międzynarodowym ćwiczeniu przeciwminowym pk. Posejdon 2017. Manewry odbędą się nieopodal wybrzeży Rumunii. Będzie w nich uczestniczyć kilkanaście okrętów i żołnierze z 7 państw.

Niszczyciel min TCG Alanya jest 1. z 6 jednostek typu Aydin zbudowanych dla tureckiej marynarki wojennej. Okręt wszedł do służby 21 lutego 2005. Jednostka wypiera 657 t. i rozwija 14 w. Autonomiczność wynosi 10 dni. W skład jej załogi wchodzi 8 oficerów, a także 44 podoficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składa się 20-mm działo morskie Otobreda, dwa 12,7-mm wkm oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia operacji przeciwminowych na współczesnym polu walki.

Rumuński trałowiec ROS Sub Lieutenant Alexandru Axente jest jedną z 4 jednostek typu Musca wybudowanych i wcielonych do floty w l. 1980. Wypiera 803 t. i rozwija 10 w. Załogę stanowi 68 oficerów, podoficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składają się m.in.: dwie 30-mm armaty morskie AK-230 i 2 wyrzutnie rakietowych bomb głębinowych. Do walki przeciwminowej jednostka posiada sonar i wyposażenie trałowe.

Na podstawie informacji 8. FOW
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.