Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6. samolot Wizz w Katowicach

Lotnictwo cywilne, 09 marca 2017

Wizz Air świętuje dzisiaj umieszczenie 6. A320 w bazie w Katowicach. Pozwoli to linii na uruchomienie 4 nowych tras.

Z nowymi 5 trasami uruchomionymi w 2017, w ofercie Wizz Air znajdzie się 2,1 mln miejsc w sprzedaży z Katowic / Zdjęcie: Wizz Air

Nowy, już 6. Airbus A320, który będzie stacjonował w bazie w MPL Katowice w Pyrzowicach pozwoli linii na uruchomienie i obsługę 4 nowych tras do tak popularnych wakacyjnych destynacji jak: Rejkiawik na Islandii i Malta (obydwie trasy od 10 marca, w poniedziałki i piątki), Katania na Sycylii (od 11 marca, we wtorki i soboty) i Lizbona w Portugalii (od 12 marca, we środy i niedziele). Nowy samolot to inwestycja warta 98 mln USD (wg cen katalogowych) która powoduje utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy. Łącznie w Katowicach Wizz Air posiadać będzie ponad 200 członków lokalnej załogi (Rozwój Wizz Air w Katowicah, 2016-09-06).

Wizz Air ogłosił również uruchomienie kolejnej destynacji z Katowic. Nowa trasa połączy Śląsk ze Splitem w Chorwacji. Najnowsze połączenie zostanie zainaugurowane 18 czerwca, a loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu: we środy i niedziele. Split to niezwykle popularna w sezonie wakacyjnym destynacja na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Jako główny węzeł komunikacyjny w regionie, Split stanowi dogodne połączenie z licznymi pobliskimi wyspami.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: Z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj umieszczenie szóstego samolotu Wizz w Katowicach oraz otwarcie kolejnej, słonecznej trasy na chorwackie wybrzeże. Nasze nowe destynacje: Split, Katania, Lizbona, Rejkiawik i Malta zapewniają naszym klientom jeszcze większy wybór atrakcyjnych, niskokosztowych podróży. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów planujących wakacyjne wyjazdy.

Dzięki naszej wieloletniej, partnerskiej współpracy, Wizz Air konsekwentnie rozwija swoją bazę w Katowicach, dodając do niej w tym roku szóstego A320 i uruchamiając pięć nowych tras, co wymiernie przyczyni się do znaczącego wzrostu ruchu na pyrzowickim lotnisku. Nowe połączenie węgierskiego przewoźnika z Katowic do Splitu znakomicie uzupełnia naszą wakacyjną siatkę połączeń. Chorwacja od lat jest popularnym kierunkiem wyjazdów urlopowych wśród mieszkańców województwa śląskiego, dlatego jestem przekonany, iż nowa trasa będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – dodał Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego portem lotniczym Katowice.

Węgierski przewoźnik oferuje obecnie z Katowic 37 tras do 18 krajów. W 2016 Wizz Air przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach z i do Katowic. Z nowymi 5 trasami uruchomionymi w 2017, w ofercie Wizz Air znajdzie się 2,1 mln miejsc w sprzedaży z Katowic, co stanowi 13-% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.