Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój Wizz Air w Katowicah

Lotnictwo cywilne, 06 września 2016

Wizz Air dodały szósty samolot Airbus A320 do swojej bazy w Katowicach. W marcu 2017 linie rozpoczną loty do czterech nowych destynacji.

W marcu 2017 WizzAir rozpocznie loty z Katowic do 4 nowych destynacji: Katanii na Sycylii, stolicy Portugalii – Lizbony, Rejkiawiku na Islandii i na Maltę / Zdjęcie: WizzAir

Linie Wizz Air dodały 6. samolot pasażerski Airbus A320 do swojej bazy w Katowicach (10 lat bazy Wizz Air w Gdańsku, 2016-03-02). W marcu 2017 przewoźnik rozpocznie loty do 4 nowych destynacji: Katanii na Sycylii, stolicy Portugalii – Lizbony, Rejkiawiku na Islandii i na Maltę. Dodanie nowych tras zwiększy oferowanie Wizz Air w katowickiej siatce połączeń w 2017 do ponad 2,2 mln miejsc, co będzie stanowić 19% wzrost w porównaniu do br.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004, przewoźnik stale rozwija swoją katowicką siatkę połączeń. Obecnie linie oferują loty na 36 trasach do 17 krajów (Dwie nowe wakacyjne trasy Wizz Air , 2016-06-17). W 201, Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic (Wzrost Wizz Air na polskim rynku, 2016-01-15).

Dyrektor Handlowy w Wizz Air, George Michalopoulos, powiedział: Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić zbazowanie szóstego samolotu w Katowicach - na lotnisku, z którego w 2004 odbył się pierwszy lot Wizz Air. Umożliwi nam to uruchomienie kolejnych nowych tras: do Lizbony, Rejkiawiku, Katanii i na Maltę, co uatrakcyjni naszą ofertę wypoczynkowych destynacji z Katowic. Nie zapominajmy również o niedawno wprowadzonych nowych trasach z Katowic do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote, które zaczną działać z końcem przyszłego miesiąca. Rozbudowa naszej siatki połączeń dowodzi naszego zaangażowania w działalność w Katowicach oraz całej Polsce, gdzie aktualnie oferujemy w sumie 136 tras do 58 destynacji.

Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem, powiedział: Cieszy nas fakt, że Wizz Air zdecydował się wykonać kolejny krok w rozwoju swojej bazy w Katowice Airport. Jest to efekt naszej konsekwentnej, trwającej już ponad 12 lat partnerskiej współpracy. Decyzja o uruchomieniu czterech nowych tras i powiększeniu bazy do 6 samolotów będzie jednym z czynników, który umożliwi nam utrzymanie w przyszłym roku tendencji wzrostu ruchu pasażerskiego. Ponadto wpłynie na powstanie w porcie nowych miejsc pracy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.