Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost Wizz Air na polskim rynku

Lotnictwo cywilne, 15 stycznia 2016

Linie Wizz Air osiągnęły w ubiegłym roku 30-% wzrost liczby pasażerów w Polsce w porównaniu z 2014.

W 2015 na pokładach samolotów linii Wizz Air przewieziono 19,2 mln pasażerów / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Wizz Air, czołowa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej wciąż umacnia swoją pozycję na najważniejszym rynku – w Polsce. Pierwszym pasażerem linii była osoba podróżująca w 2004 z lotniska w Katowicach do Londynu. 11 lat później towarzystwo świętowało przewiezienie 100-milionowego pasażera (100 mln pasażerów Wizz Air, 2015-10-20). W tym samym czasie z usług Wizz Air, operujących z 7 portów w Polsce, skorzystało ponad 40 mln naszych rodaków.

Wizz Air osiągnął 30-% wzrost liczby pasażerów w 2015 w Polsce, w porównaniu do wyników z 2014. W minionym roku z oferty przewoźnika skorzystało 6,1 mln osób, podczas gdy w 2014 liczba ta wyniosła 4,7 mln pasażerów.

Polska to kraj, w którym linia Wizz Air zainaugurowała swoją działalność, więc jest to miejsce dla nas niezwykle wyjątkowe. Na przestrzeni 11 lat zyskaliśmy zaufanie polskich pasażerów, co pozwoliło nam na ciągły rozwój oferty w tym kraju. Zamierzamy kontynuować rozbudowę naszej siatki tanich połączeń z Polski zachowując jednocześnie doskonały serwis na pokładzie każdego samolotu lecącego z logo Wizz Air – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Wśród ważnych osiągnięć Wizz Air w Polsce w 2015 należy wymienić otwarcie nowych połączeń i baz, a także dodanie nowych samolotów do floty. Do portu w Gdańsku trafił już szósty Airbus A320, a we wrześniu otwarto bazę w Lublinie (Nowe połączenie z Lublina, 2015-12-23). Ponadto w 2016 linia planuje zasilić polską flotę 2 nowymi A321ceo, a w maju 2016 do bazy w Warszawie zostanie dodany szósty samolot. Na koniec 2015 flota Wizz Air w 6 bazach w Polsce liczyła 19 samolotów.

Do nowych połączeń zostały włączone: Warszawa – Alicante, Bazylea, Birmingham, Katania, Dortmund, Genewa, Larnaka, Lizbona, Malta, Sztokholm Skavsta, Stavanger, Turyn i Werona; Gdańsk – Aberdeen, Billund, Bruksela Charleroi, Frankfurt Hahn, Rejkiawik i Molde; Katowice – Belfast, Bolonia, Bristol; Lublin - Doncaster Sheffield, Glasgow i Sztokholm Skavsta; Wrocław - Sztokholm Skavsta oraz Poznań - Birmingham i Malmo. Obecnie Wizz Air lata z Polski na 121 trasach do 22 krajów.

W skali globalnej Wizz Air odnotował 22-% wzrost liczby pasażerów w 2015. Na pokładach samolotów przewieziono 19,2 mln osób. W 2014 było ich 15,8 mln. Kolejnym ważnym wydarzeniem w 2015 był udany debiut linii na londyńskiej giełdzie i zamówienie 110 A321neo, które zostaną dostarczone w latach 2019-2024.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom i mając na celu spełnianie oczekiwań klientów, Wizz Air zmieniły barwy marki i samolotów. W listopadzie ub. r. jako pierwszy niskokosztowy przewoźnik w Europie, rozpoczął eksploatację samolotów A321ceo, o pojemności 230 miejsc (Pierwszy A321ceo dla Wizz Air, 2015-11-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.