Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowacja zamawia Belle 429

Lotnictwo cywilne, 02 maja 2017

Departament Stanu zezwolił na sprzedaż Słowacji 9 śmigłowców Bell 429.

Rząd w Bratysławie zamówił 9 śmigłowców Bell 429 / Zdjęcie: Bell Helicopter

Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) podała informację, że Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż Słowacji 9 śmigłowców Bell 429 (Ostatni Bell 429 dla szwedzkiej policji, 2016-05-19, Pierwszy Bell 429 w Polsce , 2015-06-27). Ich koszt, wraz z wyposażeniem, szacowany jest na 150 mln USD (580 mln zł).

Rząd w Bratysławie odbierze wiropłaty z zamówionymi modyfikacjami, obejmującymi m.in. zabudowanie głowicy optoelektronicznej Wescam MX-10 i urządzeń łączności i nawigacyjnych. Amerykanie dostarczą im także wyposażenie do obsługi naziemnej, części zamienne i dokumentację oraz zapewnią szkolenie i wsparcie logistyczne.

Belle 429 zapewnią zwiększenie bezpieczeństwa wewnętrznego Słowacji i w regionie. Miejscowa policja użytkuje 2 wiropłaty tego typu. Pierwszy z nich został dostarczony we wrześniu 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.