Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Belle dla CCG

Lotnictwo cywilne, 13 kwietnia 2015

Canadian Coast Guard (straży wybrzeża Kanady) zakupiła kolejne śmigłowce Bella. Tym razem model 412EPI.

Belle 412EPI dołączą do innych śmigłowców tego samego producenta – model 429 (na zdjęciu). Pierwszy z 15 zamówionych przez Ottawę wiropłatów tego typu został przekazany CCG pod koniec marca / Zdjęcie: Bell Helicopter

Na mocy umowy, jaką Denis Lebel, Minister Infrastruktury, Społeczności Lokalnych i Spraw Międzyrządowych Kanady, podpisał w piątek w zakładach Bell Helicopter Textron Canada w Mirabel, Canadian Coast Guard (CCG, straży wybrzeża Kanady) nabędzie 7 śmigłowców Bell 412EPI (Nowe wyposażenie Bella 412EPI, 2014-03-11). Wartość zakupu to 155 mln CAD (466 mln zł).

Pozyskanie nowych wiropłatów jest jednym z elementów planu modernizacji wyposażenia CCG. Pierwszy Bell 412EPI zostanie przekazany Kanadyjczykom w czerwcu 2016. Drugi dołączy do niego 3 miesiące później.

Nowe wiropłaty będą używane do wsparcia działań różnych ministerstw i agencji rządu w Ottawie, m. in. obrony narodowej, rybołówstwa i środowiska naturalnego. Belle 412EPI mają operować na terytorium całego kraju, a także w rejonie Wielkich Jezior i w Arktyce.

Przypomnijmy, że w maju 2014 CCG zamówiła inne śmigłowce Bella – model 429 (CCG wybrała Belle 429, 2014-05-13). Pierwszy z 15 wiropłatów trafił do rąk kanadyjskich lotników pod koniec marca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.