Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wyposażenie Bella 412EPI

Lotnictwo cywilne, 11 marca 2014

Bell Helicopter uzyskał Uzupełniający Certyfikat Typu dla wyposażenia opcjonalnego śmigłowca model 412EPI.

Model 412EPI odróżnia się od protoplasty zespołem napędowym o większej mocy i nowocześniejszą awioniką / Zdjęcie: Bell Helicopter

Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) wydała Uzupełniający Certyfikat Typu zezwalający producentowi na zabudowanie kilku nowych elementów wyposażenia śmigłowca Bell 4112EPI (Doskonalszy Bell 412EPI, 2013-03-08). Ich przeznaczeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa lotu.

Pierwszym nowym urządzeniem  jest rejestrator rozmów w kabinie załogi / parametrów danych  (CV/FDR). Może on zapisać minimum 25 h danych i 2 h rozmów.  Obsługa rejestratora odbywa się według stanu technicznego.

Bell Helicopter Vibration Monitoring system (BHVM) to zestaw zapewniający kompleksową diagnostykę poziomu drgań płatowca, wirnika nośnego, zespołu napędowego i układu przeniesienia napędu.  Jest on kompatybilny z awioniką śmigłowca BasiX-Pro.

Helicopter Terrain Awareness System (HTAWS, śmigłowcowy układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi) Mark XXII nadaje do załogi ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe o potencjalnych zagrożeniach. Urządzenie to coraz powszechniej stosowane jest w wiropłatach (Heli-Expo 2014: Bell prezentuje Jet Rangera X, 2014-02-27, Kolumbijskie S-70i z HTAWS, 2013-10-18).

Wszystkie w/w urządzenia dostępne są jako opcjonalne wyposażenie Bella 412EPI.            


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.