Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie prób działka F-35B

Lotnictwo wojskowe, 23 maja 2017

US Navy zakończyła próby zasobnika z działkiem GAU-22/A przeznaczonym dla samolotów wielozadaniowych F-35B/C.

F-35B z podwieszonym zasobnikiem z działkiem GAU-22/A / Zdjęcie: US Navy

W bazie lotniczej Patuxent River personel eskadry doświadczalnej VX-23 przeprowadził 8 maja ostatnie próbne strzelania 25-mm działka GAU-22/A, rozpoczęte pod koniec lutego. Było ono zamontowane w zasobniku podwieszonym pod kadłubem pierwszego przedseryjnego samolotu wielozadaniowego F-35B Lightning II (BF-01).

Działko GAU-22/A ma masę 334 kg i szybkostrzelność 3300 strz./min. Jego dokładność trafienia w cel wynosi 1,4 mrad. Średnia siła odrzutu to 17,8 kN. Zapas amunicji znajdujący się zasobniku to 220 nabojów.

Próbne strzelania z działka GAU-22/A przenoszonego w zasobniku przez F-35B przeprowadzono pomiędzy końcem lutego a początkiem maja w bazie US Navy Patuxent River

Zasobnik z GAU-22/A stanowić ma standardowe uzbrojenie F-35B i F-35C, używanych przez lotnictwo USMC i US Navy oraz odbiorców zagranicznych. Wadą takiego rozwiązania jest pogorszenie własności stealth samolotu i zwiększenie jego oporu aerodynamicznego.

Użycie GAU-22/A przez F-35B i F-35C ma być możliwe dopiero po wdrożeniu oprogramowania Block 3F, w 2019 (Pierwszy F-35B zmontowany poza USA, 2017-05-06, F-35B odpala ASRAAM, 2017-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra