Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ASRAAM dla brytyjskich F-35B

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2016

Rząd w Londynie zlecił MBDA dostawę nowego uzbrojenia dla samolotów wielozadaniowych F-35B.

Brytyjskie samoloty wielozadaniowe F-35B będą przenosić pociski rakietowe ASRAAM / Rysunek: Lockheed Martin

Brytyjskie samoloty wielozadaniowe F-35B zostaną uzbrojone w kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze bliskiego zasięgu ASRAAM, produkowane przez MBDA (Próby uzbrojenia i wyposażenia F-35, 2015-01-16). Kontrakt na dostawę uzbrojenia anonsowano dziś. Jego wartość wynosi 184 mln GBP (908 mln zł).

F-35B zostaną wyposażone w unowocześnione pociski ASRAAM, różniące się od tych, które są obecnie eksploatowane przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze Wielkiej Brytanii) jako uzbrojenie samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon i uderzeniowych Tornado (Próby uzbrojenia Typhoona wciąż trwają, 2014-12-12). Nowe pociski zostaną przyjęte do uzbrojenia Eurofighterów w 2018, a F-35B – w 2022.

Uzbrojenie będzie wytwarzane w nowych zakładach MBDA w Bolton na północy Anglii, budowanych kosztem 40 mln GBP (197 mln zł). Dodatkowe prace będą prowadzone w Stevenage i Bristolu. Realizacja kontraktu pozwoli na utrzymanie lub utworzenie 200 miejsc pracy w MBDA i kolejnych 200 stanowisk wśród poddostawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.