Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Coronado z Cam Ranh

Marynarka wojenna, 13 czerwca 2017

Amerykański okręt USS Coronado wszedł do portu morskiego w wietnamskim Cam Ranh, gdzie przejdzie eksperymentalny przegląd techniczny.

USS Coronado pozostaje w Cam Ranh, gdzie przechodzi nietypowy przegląd techniczny / Zdjęcie: USN

W dn. 11-15 czerwca amerykański okręt USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), będzie przebywał w wietnamskim porcie morskim Cam Ranh. Na miejscu jednostka przejdzie nietypowy przegląd techniczny, który ma potwierdzić zdolność US Navy do obsługi i wsparcia okrętów klasy LCS poza portami macierzystymi lub bazami wyznaczonymi na czas misji bojowych.

W proces przeglądu technicznego USS Coronado zaangażuje się m.in. załoga okrętu i personel obsługowy amerykańskiej marynarki wojennej, a także partnerzy przemysłowi US Navy i pracownicy ambasady USA w Hanoi. Głównym celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie do jakiego stopnia okręty klasy LCS, prowadząc patrole bojowe lub wykonując inne zadania operacyjne, będą mogły przechodzić niezaplanowane przeglądy i naprawy bez konieczności przerwania misji i powrotu do stałych baz w regionie.

Podczas zapoczątkowanej przed rokiem misji bojowej USS Coronado na stałe stacjonuje w Changi Naval Base w Singapurze (USS Coronado wznawia działania operacyjne, 2017-05-08). Okręt regularnie prowadzi patrole bojowe na regionalnych akwenach i współpracuje – w tym podczas ćwiczeń – z siłami morskimi lokalnych sojuszników USA. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.