Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Coronado wznawia działania operacyjne

Marynarka wojenna, 08 maja 2017

Amerykański okręt USS Coronado opuścił port morski w Singapurze i wznowił działania operacyjne na lokalnych wodach.

Podczas tygodniowego pobytu na morzu załoga USS Coronado będzie doskonaliła procedury działania w ramach różnorodnych scenariuszy sytaucyjnych / Zdjęcie: USN

Wczoraj USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), opuścił port morski w Singapurze i wyszedł na otwarte morze. W najbliżych dniach załoga okrętu będzie prowadzić działania operacyjne w rejonie, polegające m.in. na patrolowaniu akwenów i ochronie idących nimi statków przed piratami lub ekstremistami.

Marynarze oraz załogi lotnicze i personel obsługowy z Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 23 wykorzystają ten czas na przeprowadzenie serii ćwiczeń, podczas których doskonalone będą procedury działania w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych (Próby morskie USS Coronado, 2016-12-07). Jednym z elementów szkolenia będą operacje lotnicze prowadzone z użyciem śmigłowca morskiego MH-60S Seahawk i pionowzlotów MQ-8 Fire Scout.

W połowie października ub.r. USS Coronado dotarł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Coronado w Singapurze, 2016-10-17), skąd jego załoga regularnie wznawia działania operacyjne, prowadzone w ramach nowej misji bojowej. W 2016 amerykański okręt uczestniczył w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific 2016 (RIMPAC, Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.