Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja USS Coronado

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 sierpnia 2016

Amerykański okręt USS Coronado opuścił bazę morską na Hawajach i skierował się na zachodnie wody Pacyfiku.

USS Coronado opuścił Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach / Zdjęcie: USN

Wczoraj bazę Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach opuścił USS Coronado (LCS 4), typu Freedom, klasy LCS (Littoral Combat Ship). Okręt skierował się na zachodnie wody Pacyfiku, na których spędzi najbliższe miesiące. Na jego pokładzie znajduje się ok. 70 oficerów i marynarzy, a także operatorzy i personel obsługowy z Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 23, odpowiadający za eksploatacje 2 bezzałogowych śmigłowców MQ-8 Fire Scout, wyposażonych w morskie radary Telephonics AN/ZPY-4.

W najbliższych tygodniach USS Coronado weźmie udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich: Kakadu 2016 i Deep Sabre 2016, organizowanych nieopodal wybrzeży Australii i Singapuru. W trakcie zapoczątkowanej wczoraj misji amerykański okręt będzie prowadził patrole bojowe na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego oraz odbędzie serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw. USS Coronado będzie stacjonował w Changi Naval Base w Singapurze, gdzie zastąpi powracający do kraju USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23).

USS Coronado, który na stałe jest przypisany do LCS Squadron 1 w San Diego, opuścił swój kalifornijski port macierzysty 22 czerwca. Jednostka skierowała się w rejon Hawajów, gdzie wzięła udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC, Debiut USS Coronado, 2016-06-23). W trakcie manewrów z pokładu okrętu odpalono kierowany pocisk przeciwokrętowy RGM-84 Harpoon Block 1C. Próba zakończyła się tylko częściowym sukcesem. Pocisk nie trafił bowiem w wyznaczony cel nawodny w postaci wycofanej ze służby fregaty rakietowej USS Crommelin (FFG 37), typu Oliver Hazard Perry, symulującej nieprzyjacielską jednostkę (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.