Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Coronado

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 sierpnia 2016

Amerykański okręt USS Coronado opuścił bazę morską na Hawajach i skierował się na zachodnie wody Pacyfiku.

USS Coronado opuścił Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach / Zdjęcie: USN

Wczoraj bazę Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach opuścił USS Coronado (LCS 4), typu Freedom, klasy LCS (Littoral Combat Ship). Okręt skierował się na zachodnie wody Pacyfiku, na których spędzi najbliższe miesiące. Na jego pokładzie znajduje się ok. 70 oficerów i marynarzy, a także operatorzy i personel obsługowy z Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 23, odpowiadający za eksploatacje 2 bezzałogowych śmigłowców MQ-8 Fire Scout, wyposażonych w morskie radary Telephonics AN/ZPY-4.

W najbliższych tygodniach USS Coronado weźmie udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich: Kakadu 2016 i Deep Sabre 2016, organizowanych nieopodal wybrzeży Australii i Singapuru. W trakcie zapoczątkowanej wczoraj misji amerykański okręt będzie prowadził patrole bojowe na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego oraz odbędzie serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw. USS Coronado będzie stacjonował w Changi Naval Base w Singapurze, gdzie zastąpi powracający do kraju USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23).

USS Coronado, który na stałe jest przypisany do LCS Squadron 1 w San Diego, opuścił swój kalifornijski port macierzysty 22 czerwca. Jednostka skierowała się w rejon Hawajów, gdzie wzięła udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC, Debiut USS Coronado, 2016-06-23). W trakcie manewrów z pokładu okrętu odpalono kierowany pocisk przeciwokrętowy RGM-84 Harpoon Block 1C. Próba zakończyła się tylko częściowym sukcesem. Pocisk nie trafił bowiem w wyznaczony cel nawodny w postaci wycofanej ze służby fregaty rakietowej USS Crommelin (FFG 37), typu Oliver Hazard Perry, symulującej nieprzyjacielską jednostkę (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.