Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Coronado kontynuuje misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 września 2016

Amerykański okręt USS Coronado opuścił bazę na Hawajach i wznowił podróż do portu morskiego w Singapurze.

USS Coronado na terenie Joint Base Pearl Harbor-Hickam. W dziobowej części okrętu można dostrzec 2 podwójne wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon / Zdjęcie: USN

Po kilku tygodniach spędzonych w Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wznowił podróż do Changi Naval Base w Singapurze. Okręt powinien dotrzeć na miejsce w ciągu kilku tygodni. Następnie rozpocznie działania operacyjne w regionie, które będą realizowane w ramach zapoczątkowanej latem pierwszej misji bojowej.

USS Coronado po raz pierwszy skierował się do Changi w sierpniu (Nowa misja USS Coronado, 2016-08-27). Po kilku dniach jednostka musiała przerwać podróż z powodu awarii układu napędowego (Awaria USS Coronado, 2016-08-31). Usterka okazała się na tyle poważna, że okręt musiał powrócić do hawajskiej bazy, aby przejść przegląd naprawczy i ponowne testy.

USS Coronado jest jednym z 5 okrętów klasy LCS, które doznały awarii układu napędowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W połowie września usterka uniemożliwiła podróż USS Montgomery (LCS 8) do portu macierzystego US Naval Base San Diego w Kalifornii (Awaria USS Montgomery, 2016-09-20). Z kolei pod koniec sierpnia US Navy poinformowała o awarii siłowni USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (Problemy z USS Freedom, 2016-08-29).

W drodze powrotnej do San Diego jest USS Fort Worth (LCS 3, USS Fort Worth w drodze do San Diego, 2016-09-23). Przez ostatnie miesiące okręt pozostawał unieruchomiony w Changi, gdzie przechodził remont silników diesla. Z kolei w grudniu ub. r. awaria przerwała podróż USS Milwaukee (LCS 5) do kalifornijskiego portu (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.