Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 lutego 2016

Około 2,5 tysiąca kanadyjskich żołnierzy przejdzie szkolenie z prowadzenia operacji bojowych na obszarach arktycznych.

Przez kilka tygodni ok. 2,5 tys. kanadyjskich żołnierzy, a także wojskowych z Niemiec, Nowej Zelandii i Polski będzie ćwiczyło prowadzenie operacji wojskowych w Arktyce / Zdjęcie: MO Kanady

Od poniedziałku w Kanadzie trwają ćwiczenia Arctic Readiness, których celem jest przygotowanie żołnierzy do prowadzenia walki w klimacie arktycznym. Około 2,5 tys. wojskowych będzie szkoliło się w różnych częściach kraju, w tym m.in. w Québecu, Ontario, a także Nowej Fundlandii i Labradorze. Ćwiczenia potrwają do połowy marca.

Szkolenie obejmie żołnierzy wojsk lądowych i rezerwy, a także Canadian Rangers. Do udziału w ćwiczeniach zaproszono również wojskowych z Niemiec, Nowej Zelandii i Polski.

Scenariusz manewrów zakłada przeprowadzenie symulowanych operacji bojowych na terytorium zajętym przez nieprzyjaciela. Żołnierze będą doskonalić umiejętności prowadzenia zwiadu i rozpoznania, a także ataku na nieprzyjacielskie stanowiska ogniowe. Kluczowe znaczenie dla powodzenia misji będzie miała umiejętność szybkiego przemieszczania się w trudnym terenie i zdolność nawiązania kontaktu i współpracy w lokalną ludnością. Wojskowi będą również wykonywać skoki ze spadochronem.

Ottawa przykłada duże znaczenie dla stopniowego zwiększania obecności wojskowej w Arktyce. Poza organizacją serii ćwiczeń (Operation Nanook 2012, 2012-08-06), Kanadyjczycy rozbudowują również infrastrukturę w regionie. Latem 2015 rozpoczęto budowę nowego portu morskiego, który będzie służył do zaopatrywania okrętów marynarki wojennej i straży wybrzeża, służących na wodach Oceanu Arktycznego (Nowa kanadyjska baza w Arktyce , 2015-07-22). Z kolei jesienią zapoczątkowano produkcję pierwszego z serii okrętów patrolowych, zdolnych do prowadzenia operacji w rejonach arktycznych (Rozpoczęto budowę kanadyjskiego patrolowca, 2015-09-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.