Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 lutego 2016

Około 2,5 tysiąca kanadyjskich żołnierzy przejdzie szkolenie z prowadzenia operacji bojowych na obszarach arktycznych.

Przez kilka tygodni ok. 2,5 tys. kanadyjskich żołnierzy, a także wojskowych z Niemiec, Nowej Zelandii i Polski będzie ćwiczyło prowadzenie operacji wojskowych w Arktyce / Zdjęcie: MO Kanady

Od poniedziałku w Kanadzie trwają ćwiczenia Arctic Readiness, których celem jest przygotowanie żołnierzy do prowadzenia walki w klimacie arktycznym. Około 2,5 tys. wojskowych będzie szkoliło się w różnych częściach kraju, w tym m.in. w Québecu, Ontario, a także Nowej Fundlandii i Labradorze. Ćwiczenia potrwają do połowy marca.

Szkolenie obejmie żołnierzy wojsk lądowych i rezerwy, a także Canadian Rangers. Do udziału w ćwiczeniach zaproszono również wojskowych z Niemiec, Nowej Zelandii i Polski.

Scenariusz manewrów zakłada przeprowadzenie symulowanych operacji bojowych na terytorium zajętym przez nieprzyjaciela. Żołnierze będą doskonalić umiejętności prowadzenia zwiadu i rozpoznania, a także ataku na nieprzyjacielskie stanowiska ogniowe. Kluczowe znaczenie dla powodzenia misji będzie miała umiejętność szybkiego przemieszczania się w trudnym terenie i zdolność nawiązania kontaktu i współpracy w lokalną ludnością. Wojskowi będą również wykonywać skoki ze spadochronem.

Ottawa przykłada duże znaczenie dla stopniowego zwiększania obecności wojskowej w Arktyce. Poza organizacją serii ćwiczeń (Operation Nanook 2012, 2012-08-06), Kanadyjczycy rozbudowują również infrastrukturę w regionie. Latem 2015 rozpoczęto budowę nowego portu morskiego, który będzie służył do zaopatrywania okrętów marynarki wojennej i straży wybrzeża, służących na wodach Oceanu Arktycznego (Nowa kanadyjska baza w Arktyce , 2015-07-22). Z kolei jesienią zapoczątkowano produkcję pierwszego z serii okrętów patrolowych, zdolnych do prowadzenia operacji w rejonach arktycznych (Rozpoczęto budowę kanadyjskiego patrolowca, 2015-09-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.