Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa kanadyjska baza w Arktyce

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 22 lipca 2015

Na północy Kanady rozpoczęto budowę nowego portu morskiego. Obiekt będzie służył do zaopatrywania okrętów marynarki wojennej i straży wybrzeża, pełniących patrole bojowe na wodach Oceanu Arktycznego.

Na północy Ziemi Baffina rozpoczęto budowę nowej bazy Royal Canadian Navy. Obiekt posłuży do zaopatrywania jednostek morskich wykonujących działania bojowe na wodach Oceanu Arktycznego. Ze względu na trudne warunki klimatyczne, baza będzie użytkowana zaledwie przez kilka miesięcy w roku / Zdjęcie: MO Kanady

Budowa Nanisivik Naval Facility rozpoczęła się w czerwcu, choć Ottawa poinformowała o tym dopiero niedawno. Nowa baza powstaje na Ziemi Baffina, w prowincji Nunavut (Operation Nanook 2012, 2012-08-06). Obiekt będzie gotowy do użytku najwcześniej 2017. Jego eksploatacja rozpocznie się rok później.

Nanisivik Naval Facility będzie używana do zaopatrywania okrętów patrolowych Royal Canadian Navy (RCN, królewskiej marynarki wojennej Kanady) i innych jednostek morskich używanych przez rządowe agencje. Obiekty mają m.in. służyć załogom nowych kanadyjskich arktycznych patrolowców typu Harry DeWolf. Ottawa zakupi co najmniej 5 takich okrętów (Piąty AOPS nazwany, 2015-07-20).

Przygotowania do budowy nowej bazy rozpoczęto w 2007. Budżet przedsięwzięcia oszacowano na ok. 146 mln CAD (425 mln zł), z czego ok. 60 mln CAD (174,6 mln zł) pochłoną prace budowlane. Początkowo sądzono, że Nanisivik Naval Facility będzie również służyć do zaopatrywania większych okrętów operujących w regionie (Projekt kanadyjskich okrętów do 2017, 2015-05-06; Kanadyjskie OP w linii, 2015-03-04).

Planowano także budowę pasa startowego, z którego korzystać miałyby morskie samoloty patrolowe i transportowce kanadyjskich sił zbrojnych (Kanada odbiera piątego Globemastera, 2015-04-01). Ostatecznie zrezygnowano z tak ambitnego projektu, głównie ze względu na ryzyko wzrostu kosztów. Zdecydowano się z kolei na budowę lądowiska dla śmigłowców (Kolejne Belle dla CCG, 2015-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.