Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australijskie testy Camcoptera S-100

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 19 czerwca 2015

Schiebel przeprowadził w Australii serię prób demonstracyjnych bezzałogowca Camcopter S-100. Jest on oferowany australijskiej marynarce wojennej i innym organizacjom rządowym.

Czerwcowe próby Camcoptera S-100 w Australii zakładały użycie operacyjne bezzałogowego śmigłowca w różnych warunkach pogodowych, za dnia i w nocy. Na potrzeby prób przygotowano odmienne scenariusze sytuacyjne, które zakładały m.in. poszukiwanie rozbitków i przemytników kontrabandy lub nielegalnych imigrantów, a także ochronę morskich szlaków komunikacyjnych przed piratami / Zdjęcie: Schiebel

Kilkudniowe próby S-100 przeprowadzono na początku czerwca w Nowra na wschodzie Australii. Pokazy zorganizowano dla dowództwa Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) i przedstawicieli innych agencji rządowych, w tym m.in. Australian Customs and Border Protection Service.

Celem pokazów było zaprezentowanie Australijczykom potencjału operacyjnego austriackiego bezzałogowca, w tym zdolności do prowadzenia działań z wieloma zabudowanymi modułami wyposażenia. Na potrzeby prób użyto m.in. głowicy optoelektonicznej L-3 Wescam MX-10, systemu rozpoznania elektronicznego Selex ES SAGE ESM i radaru Selex PicoSAR.

Austriacki Schiebel starał się przekonać w ten sposób przedstawicieli RAN do kupna S-100. Producent argumentował, że produkowany przez niego śmigłowiec bezzałogowy mógłby prowadzić działania operacyjne z okrętów różnych typów, w tym fregat rakietowych typu Anzac i Adelaide (Ostatnia prosta HMAS Sydney, 2015-03-10, (Próby morskie HMAS Anzac, 2014-11-11)), a także jednostek, które zastąpią je w linii w najbliższych latach (Australijskie fregaty z importu?, 2015-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.