Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMNZS Te Kaha wesprze US Navy

Marynarka wojenna, 27 czerwca 2017

Nowozelandzka fregata rakietowa HMNZS Te Kaha będzie współpracować z okrętami US Navy na Pacyfiku.

Fregata rakietowa HMNZS Te Kaha, która od lutego prowadzi działania operacyjne na Pacyfiku, przedłuży swą misję i wesprze okręty lotniskowcowej grupy bojowej US Navy / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Fregata rakietowa HMNZS Te Kaha (F77), typu Anzac, dołączy do amerykańskich okrętów tworzących lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 11, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz (Nowa misja USS Nimitz, 2017-06-05). HMNZS Te Kaha uzupełni jednostki CSG 11, które odpowiadają za zapewnienie obrony powietrznej całej grupie bojowej.

Dołączając do CSG 11 HMNZS Te Kaha uzupełni lukę w składzie zespołu zadaniowego, jaka powstała wskutek wypadku z udziałem niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke. W połowie czerwca amerykański okręt zderzył się z kontenerowcem ACX Crystal nieopodal wybrzeży Japonii (Nowy wątek w sprawie wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-27).

Jak podkreślają władze Nowej Zelandii wsparcie dla US Navy jest okazją do odwdzięczenia się za pomoc, jaką USA udzieliły Wellington jesienią ub.r. Przez kilka tygodni załoga niszczyciela rakietowego USS Sampson (DDG 102) pomagała nieść pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, jakie w listopadzie nawiedziło Wyspę Południową (USN na pomoc Nowej Zelandii, 2016-11-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra