Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Ross powrócił do Roty

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 lipca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross powrócił do bazy morskiej w Rocie na południu Hiszpanii, kończąc trwający cztery miesiące patrol bojowy.

USS Ross powrócił do hiszpańskiej Roty po przejściu ponad 37 tys. km i odbyciu wizyt portowych w sześciu państwach regionu / Zdjęcie: USN

Przez ostatnie cztery miesiące amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross (DDG 71), typu Arleigh Burke, przemierzał wody Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, prowadząc działania operacyjne w ramach zapoczątkowanego w kwietniu patrolu bojowego. Okręt opuścił hiszpańską Base Naval de Rota na południu kraju na początku kwietnia, kierując się w rejon Bliskiego Wschodu.

Do jednego z najważnieszych wydarzeń w trakcie misji USS Ross doszło już na samym jej początku. W nocy z 6 na 7 kwietnia z pokładu niszczyciela i kolejnej jednostki typu Arleigh Burke stacjonującej na stałe w Rocie, USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13), odpalono w kierunku syryjskiej bazy Szajrat 59 pocisków manewrujących Tomahawk (Szajrat wznawia loty, 2017-04-13).

Ogółem podczas czteromiesięcznej misji bojowej USS Ross przeszedł ponad 37 tys. km. Amerykański okręt odbył serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, w tym Larnace na Cyprze, Hajfie w Izraelu, islandzkim Rejkiawiku, norweskich Tromsø i Trondheim, a także Rotterdamie w Holandii i Sudzie na Krecie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra