Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Donald Cook wraca do Roty

Marynarka wojenna, 05 kwietnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook powrócił do bazy morskiej w hiszpańskiej Rocie po zakończeniu patrolu bojowego.

USS Donald Cook wrócił do Roty po zakończeniu 5. patrolu bojowego / Zdjęcie: USN

W ubiegłym tygodniu do Base Naval de Rota na południu Hiszpanii wszedł amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook (DDG 75), typu Arleigh Burke. Okręt zakończył 5. patrol bojowy na Morzu Śródziemnym i północnych wodach Oceanu Atlantyckiego.

Podczas ostatniej misji USS Donald Cook prowadził różnorodne działania operacyjne, wykonując zadania stawiane przez dowództwo 6. Floty US Navy z siedzibą we włoskim Neapolu. Jednostka wzięła też udział w ćwiczeniach morskich. Okręt odbył również kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, w tym Gaecie we Włoszech, Sudzie na Krecie, brytyjskim Plymouth i Cobh w Irlandii.

USS Donald Cook jest jednym z 4 niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, przebazowanych do Hiszpanii w l. 2014-2015 (USS Donald Cook w Rocie, 2014-02-12). Okręty stanowią europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (USS Carney znowu w Rocie, 2016-12-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.