Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fregata Augsburg wesprze CdG

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 sierpnia 2016

Niemiecka fregata rakietowa Augsburg ponownie dołączy do zespołu zadaniowego, formowanego wokół francuskiego atomowego lotniskowca Charles de Gaulle.

Fregata rakietowa Augsburg idzie w towarzystwie francuskiego atomowego lotniskowca Charles de Gaulle / Zdjęcie: MO Niemiec

Deutches Marine (marynarka wojenna Niemiec) poinformowała o planie wysłania fregaty rakietowej Augsburg (F213), typu Bremen, w rejon Bliskiego Wschodu. Okręt wejdzie w skład wielonarodowego morskiego zespołu zadaniowego, formowanego wokół francuskiego atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R 91), który jesienią rozpocznie kolejną misję bojową, której celem będzie walka z bojówkarzami organizacji islamistycznych w Iraku i Syrii (Nowa misja Charles de Gaulle, 2016-07-22). 

W ostatnich miesiącach fregata Augsburg brała już udział w działaniach sił wielonarodowej koalicji na Bliskim Wschodzie. Od 6 grudnia 2015 do 12 marca br. okręt wchodził w skład zespołu zadaniowego CdG, wspierającego operacje wojskowe koalicjantów w regionie (Zmiany w składzie grupy bojowej CdG, 2016-01-26).

W lipcu francuskie władze zapowiedziały ponowne wysłanie CdG w rejon Bliskiego Wschodu. Stacjonujące na jego pokładzie samoloty wielozadaniowe Rafale M będą prowadziły naloty na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych w Iraku i Syrii. Zapowiadana misja CdG będzie ostatnią przed czekającym okręt przeglądem remontowym i modernizacją, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Prace stoczniowe rozpoczną się w lutym 2017 i potrwają 18 miesięcy (Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.