Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Porter zakończył patrol

Marynarka wojenna, 13 kwietnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Porter powrócił do bazy morskiej w Rocie po zakończeniu patrolu bojowego.

USS Porter wszedł do bazy morskiej w Rocie po zakończeniu kilkumiesięcznego patrolu bojowego na obszarze odpowiedzialności 6. floty US Navy / Zdjęcie: USN

We wtorek niszczyciel rakietowy USS Porter (DDG 78), typu Arleigh Burke, powrócił do bazy morskiej w Rocie na południu Hiszpanii. Załoga okrętu zakończyła tym samym patrol bojowy. Misję zapoczątkowano 30 listopada 2016.

W tym czasie okręt przeszedł blisko 50 tys. km. USS Porter odbył kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, np. hiszpańskiej Walencji, włoskiej Wenecji, Sudzie na Krecie i Konstancy w Rumunii. Jednostka wzięła też udział w serii ćwiczeń morskich, w tym Sea Shield 2017 i Dynamic Manta 2017.

Kluczowym momentem misji USS Porter był udział w ataku rakietowym na syryjską bazę lotniczą Szajrat na zachodzie kraju. Z pokładu DDG 78 i towarzyszącego mu USS Ross (DDG 71, USS Ross dołączył do CdG, 2016-10-06), wystrzelono 59 pocisków manewrujących Tomahawk, które zniszczyły infrastrukturę bazy oraz znajdujące się na jej terenie statki powietrzne wojsk lotniczych reżimu Baszara al-Asada.

USS Porter jest jednym z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke przebazowanych do Hiszpanii w l. 2014-2015. Okręty stanowią europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (USS Donald Cook wraca do Roty, 2017-04-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra