Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

11 nowych tras z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 27 marca 2017

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Krakowa znalazły się 83 trasy, czyli o 13 więcej niż rok temu. Po raz pierwszy do stolicy Małopolski zacznie też regularnie latać izraelski narodowy przewoźnik El Al.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Krakowa znalazły 83 trasy, w tym 11 nowości. W lipcu, po 7-letniej przerwie LOT ma wznowić trasę z Krakowa do Chicago, którą teraz będą obsługiwać Dreamlinery / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Najbardziej oczekiwanym połączeniem w tegorocznym letnim rozkładzie lotów jest trasa do Chicago, na którą po 7 latach powracają PLL LOT (LOT-em z Krakowa do Chicago, 2016-11-21). Rejsy za ocean mają zostać zainaugurowane 3 lipca i będą wykonywane Dreamlinerami w poniedziałki. Poza tym w letniej siatce znalazło się 10 nowych regularnych połączeń do: Chanii, Düsseldorfu, Lamezii-Terme, Lourdes, Pescary, Porto, Sztokholmu-Arlandy, Walencji, Wenecji-Treviso i Tel Awiwu.

Już w pierwszym dniu obowiązywania letniego rozkładu, 26 marca, skandynawskie linie lotnicze SAS zainaugurowały pierwsze nowe połączenie, realizowane codziennie z wyjątkiem sobót, na lotnisko Sztokholm-Arlanda (SAS uruchomi loty z Krakowa do Sztokholmu, 2016-10-12). Tego samego dnia Eurowings rozpoczęły obsługę wykonywanego w takie same dni połączenia do Düsseldorfu (Z Eurowings z Krakowa do Dusseldorfu, 2016-09-05). 31 marca regularne loty z Tel Awiwu do Krakowa rozpocznie El Al, który będzie je wykonywał 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki (Nowa trasa El Al do Polski , 2016-12-12).

Najwięcej nowych tras znalazło się w ofercie dominującego na krakowskim lotnisku pod względem liczby przewożonych pasażerów Ryanaira. W marcu irlandzki przewoźnik zainauguruje loty do: Lourdes (od 26 marca w czwartki i niedziele), Pescary i Porto (od 27 marca w poniedziałki i piątki), Wenecji-Treviso (od 29 marca we środy i soboty) oraz Lamezii-Terme (od 30 marca we czwartki i niedziele) (Ryanair uruchamia loty do Lamezii, 2017-01-06).
1 kwietnia Ryanair ma uruchomić obsługiwaną w soboty wakacyjną trasę do Chanii na Krecie, zaś 3 maja ma rozpocząć realizowane we środy i niedziele rejsy do Walencji (Nowy kierunek Ryanaira z Krakowa, 2016-12-16).

W letnim rozkładzie lotów mają także pozostać wszystkie połączenia, które zostały zainaugurowane w ostatnim sezonie zimowym, czyli obsługiwane przez easyJet loty do Genewy, Manchesteru, Neapolu i Wenecji (Inauguracja nowych tras easyJet z Krakowa, 2016-11-04) oraz przez Ryanaira do Bournemouth i Belfastu. Air Berlin mają zwiększyć liczbę lotów na trasie z Berlina do Krakowa z 3 do 4 do dziennie.

Sezon letni to 11 nowych kierunków oferowanych przez pięć linii lotniczych, między innymi długo oczekiwane przez naszych pasażerów połączenie do Chicago. Nowy przewoźnik: El Al i loty z Tel Awiwu to z kolei ciekawa oferta dla pasażerów podróżujących z Bliskiego Wschodu do Małopolski. Eurowings i połączenie do Düsseldorfu to dobra wiadomość nie tylko dla regionalnego biznesu. Krakowskie lotnisko jest jedynym polskim portem lotniczym, do którego lata easyJet, drugi pod względem liczby przewiezionych pasażerów przewoźnik w MPL Kraków-Balice. Brytyjskie linie lotnicze umacniają swoją pozycję w Krakowie pozostawiając w ofercie połączenia do Włoch, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, uruchomione w sezonie zimowym 2016/2017 – powiedział prezes MPL Kraków-Balice im. Jana Pawła II Radosław Włoszek.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów mają też wrócić połączenia sezonowe. Od 26 marca Eurowings we wtorki, czwartki i niedziele – a od 1 kwietnia także w soboty – wykonuje loty do Stuttgartu. 20 kwietnia Vueling ma wznowić realizowane w poniedziałki i czwartki loty do Barcelony. Dodatkowy rejs na tej trasie zaplanowany jest również na 2 maja. Od 28 maja do 3 października we wtorki i niedziele rejsy do Aten mają wykonywać Aegean Airlines, zaś od 17 czerwca do 16 września Iberia Express w poniedziałki i soboty ma latać do Madrytu (Powrót Iberii do Krakowa, 2015-12-23).

Ryanair ma zaś wznowić loty na Majorkę (od 26 marca we czwartki i niedziele), do Pafos (od 26 marca we środy i niedziele, a od 2 maja także we wtorki) oraz Pizy i Trapani (od 27 marca w poniedziałki i piątki), przy czym oba ostatnie kierunki mają pozostać również na sezon zima 2017/2018.

W tegorocznym sezonie letnim regularne połączenia do stolicy Małopolski oferować będzie w sumie 19 linii lotniczych: Aegean Airlines, Air Berlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Vueling oraz El-Al. Po zimowej przerwie z Krakowa mają też być wykonywane na zlecenie biur podróży loty czarterowe do: Bułgarii (Burgas, Warna), Grecji (Kreta – Chania i Heraklion, Korfu, Rodos, Zakynthos), Turcji (Antalya) i Włoch (Palermo).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.