Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie ogniowe w PKW Afganistan RSM

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 września 2017

21 września żołnierze VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan z Dowództwa, Grupy Łączności, Sekcji Żandarmerii Wojskowej i Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego odbyli szkolenie ogniowe.
Zajęcia ogniowe miały udoskonalić umiejętności żołnierzy przygotowania broni do strzelania, prowadzenia ognia na celność i skupienie oraz prawidłowego posługiwania się bronią / Zdjęcia: kpt. mar. Daniel Mazur, por. Kamil Wojciechowski, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Za prawidłowy przebieg zajęć odpowiadał ich kierownik, por. Arkadiusz Korczak. W części wstępnej omówił on warunki bezpieczeństwa i strzelań. Następnie rozpoczęto właściwy trening ogniowy.

Żołnierze zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły i prowadzili ogień z pistoletów samopowtarzalnych Glock 17 oraz karabinków Beryl. W związku z przebywaniem w strefie działań wojennych kierownik zajęć skupił się na aspekcie wykonania strzelania dynamicznego, najbardziej zbliżonego do warunków, w których wojskowi będą zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Od czerwca służbę w Afganistanie pełnią żołnierze VI zmiany PKW (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w Spur Ride, 2017-07-06).

Na podstawie informacji por. Kamila Wojciechowskiego, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.